تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

عینک های آفتابی

عینک های آفتابی

 

همه باید یک عینک آفتابی داشته باشند. صرف نظر از اینکه شما طبی دارید یا خیر، عینک آفتابی برای هر سن، نژاد و جنس مهم است. در حالی که عینک آفتابی ممکن است به عنوان لوازم جانبی مد در نظر گرفته شود، مهمتر از همه، آنها نقش مهمی در محافظت از چشم شما دربرابر UV (ماورابنفش) و دیگر تابشهای مضر از خورشید بازی می کنند. آنها همچنین چشم شما را از باد، گرد و غبار محافظت می کنند که می تواند باعث ناراحتی، خشکی یا آسیب شود.

عینک آفتابی باید در زمستان و تابستان استفاده شود و باید 100٪ مسدود کننده UV باشد. این بدان معنا نیست که شما باید مبلغ گزافی برای عینک آفتابی خود بپردازید. عینک های متنوع ارزان تر این روزها با حفاظت کامل UV ساخته می شوند، بنابراین وقت اضافی را برای اطمینان از انتخاب آنهایی که حفاظت کامل از اشعه های خورشید را انجام می دهند صرف کنید.

 

مواد فریم

 

فریم های عینک آفتابی از مواد متنوعی از پلاستیک و استات، چوب و مواد طبیعی تا فلزات مانند آلومینیوم، فولاد یا تیتانیوم ساخته می شوند. قبل از اینکه یک قاب را انتخاب کنید، در مورد شیوه زندگی خود و اینکه چه نوع موادی برای شما مناسب است فکر کنید. اگر شما یک شیوه زندگی فعال دارید، قاب های محکم و بادوام لازم است. اگر شما دارای پوست حساس هستید، به دنبال فریم ساخته شده از مواد حساس به هیپوالرژنی باشید که سبک و راحت می باشد. اطمینان حاصل کنید که یک فریم مناسب را انتخاب کنید، طوری که به خوبی در صورت شما قرار گیرد، خوب به نظر بیاید، و به طور مناسب نور خورشید را مسدود کند تا اطمینان حاصل شود که در هنگام پوشیدن آنها اعتماد به نفس و راحتی داشته باشید.


شکل عینک آفتابی

عینک های آفتابی به عنوان ترکیبی از عملکرد و مد خدمت می کنند و در نتیجه به تعداد زیادی از اشکال و سبک ها وجود دارند. عینک آفتابی اغلب بزرگتر از عینک های مخصوص برای پوشش سطح بیشتر و جلوگیری از ورود نور خورشید به اطراف لنز است. در حالی که عینک آفتابی مد، در تمام سبک های جدید از جمله چشم گربه ای، گرد، مربع و بزرگ، ساخته شده است، عینک آفتابی ورزشی به طور کلی با دوام و گسترده تر است، اغلب در سبک های خمیده که مانع از ورود نور خورشید از طرف دیگر نیز می شود. فریم های خمیده یک گزینه مناسب برای ورزشکاران، ماهیگیران و دوچرخهسواران است که زمان زیادی را زیر نور خورشید در فضای باز صرف می کنند.

 

لنزها

 

لنزها مهمترین بخش هر عینک آفتابی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد، تمام لنزها باید 100٪ اشعه ماوراء بنفش را مسدود کنند، اما فراتر از آن گزینه های زیادی برای لنزهای عینک آفتابی وجود دارد. لنزهای پلی کربنات یا trivex به منظور افزایش ایمنی در حین ورزش و فعالیت در فضای باز مقاوم هستند. لنزهای پلاریزه به کاهش تلالوهای مزاحم نور کمک می کنند و در حین فعالیت هایی که در آب یا در نزدیکی آن نظیر قایقرانی، ماهیگیری یا ساحلی انجام می شود، مفید هستند. پوشش های ضد تابش خیره کننده و ضد خش، همچنین برای حفظ کیفیت دید شما در بهترین حالت در شرایط مختلف مفید هستند.

برای علاقمندان به مد تعدادی از رنگ ها و پوشش های انعکاسی موجود برای لنزهای  عینک آفتابی وجود دارد. بهتر است لنزهایی را انتخاب کنید که دقیق ترین رنگ را با حداقل اعوجاج بدست آورند تا اطمینان حاصل شود که موجب انحراف و اعوجاج تصاویرنمیشوند.

در حالی که مهم است که عینک آفتابی را انتخاب کنید که از منظر سبک و ظاهر مورد نظر شما دوستش داشته باشید، توجه به راحتی و مناسب بودن نیز اهمیت دارد. در اینجا چند نکته برای خرید عینک آفتابی که مناسب برای حداکثر راحتی و حفاظت از خورشید است ذکر میکنیم:

• اطمینان حاصل کنید که لنزها به طور کامل چشمان شما را پوشش می دهند و پوشش اضافی را در بالا و در طرفین ایجاد میکنند.

• فریمها باید با سایز چهره شما مناسب باشند و پوشش خوبی ایجاد کنند.

• اطمینان حاصل کنید که فریم ها بیش از حد پهن نیستند و هنگامی که سر خود را حرکت می دهید، در جای خود ثابت قرار دارند.

عینک آفتابی برای افرادی که از عینک طبی استفاده میکنند

اگر شما عینک طبی را استفاده می کنید، تعدادی گزینه برای حفاظت از خورشید وجود دارد. این گزینه ها عبارتند از عینک آفتابی طبی، لنزهای فتوکرومیک و لنزهای تماسی به همراه عینک آفتابی بدون نیاز نسخه. برای تعیین بهترین گزینه با متخصص چشم خود صحبت کنید.

مولف: آرزو محب

کد: 50017652

زمان انتشار: سه شنبه 29 آبان 1397 08:26 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 93

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.