تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش چهارم

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش چهارم

عینک مناسب برای صورت‌های لوزی


این گونه صورت‌ها جذابیت چشمگیری دارند. قسمت چشم‌ها و فک باریک می‌باشد و قسمت گونه‌ها پهن هستند. این نوع صورت بسیار کمیاب است و به ندرت هستند افرادی که این نوع صورت را دارند. برای این که چشم‌ها کمی برجسته‌تر باشند، از فریم‌هایی استفاده می‌شود که ریزه کاری در آن بیشتر است و روی ابرو را مشخص‌تر می‌نمایند. در این موارد حتی می‌توان از فریم‌های دایره‌ای و بیضی نیز استفاده نمود.


عینک مناسب برای صورت‌های مربع


در این نوع صورت ها، پیشانی و فک بسیار پهن هستند. طول و عرض این نوع صورت‌ها برابرند. برای این که این حالت مربعی شکل را به هم بزنید، می‌توانید از فریم‌های باریک استفاده کنید. همچنین فریم‌های بیضی باریک نیز انتخاب مناسبی می‌باشند.


خلاقیت رنگ‌ها در انتخاب عینک


ابتدا راجع به نوع صورت بحث کردیم. مهم‌ترین بخش در انتخاب عینک، نوع صورت می‌باشد. اما عامل مهم دیگری نیز در انتخاب ما تاثیر گذار است. آن عامل نوع پوست و رنگ پوست و زمینه می‌باشد. همه انسان‌ها یا دارای صورت سرد هستند و یا صورت گرم دارند. صورت سرد بر پایه آبی می‌باشد و صورت گرم بر پایه زرد است. بهترین حالت هر فرد همان رنگ پایه اوست. فرد باید پوششی را انتخاب نماید که رنگ پایه او را تکمیل کند. بهترین فاکتور برای ظاهر افراد، رنگ مو، پوست و یا چشم آن هاست. به عنوان مثال کسانی که چشم آبی رنگ دارند در دسته سرد قرار می‌گیرند. همچنین افراد با چشمان سیاه نیز در دسته سرد قرار دارند. اما رنگ‌های گرم شامل بلوند، سفید، طلایی و خاکستری می‌باشند. 
بنابراین ابتدا باید رنگ پایه صورت خودتان را تعیین نمایید و بدانید که آیا گرم است و یا سرد. در این مواقع می‌توانید بهترین رنگ فریمی را انتخاب نمایید که به شما می‌آید. برای رنگ‌های گرم، می‌توانید از قاب‌های مسی، خاکی، شتری، بودر، سرخابی، پرتقالی و طلایی استفاده کنید. همچنین برای رنگ‌های سرد می‌توانید از قاب‌های آبی، کهربایی، سبز و یشمی بهره ببرید. ممکن است شما اهل مد باشید و سبک روز برای شما قابل اهمیت باشد. در این حالت می‌توانید به رنگ فصل و یا رنگ سال توجه کنید و با توجه به آن‌ها انتخاب نمایید. کارخانجات تولید فریم، رنگ آن‌ها را بر اساس نظر کارشناسان و سلیقه مشتریان قرار می‌دهند. همچنین مد روز نیز تاثیر به سزایی دارد. این کار باعث می‌شود زیبایی صورت به چند برابر قبل خود برسد.


عینکی برای شغل‌های مهم و کلیدی


افراد می‌توانند از قاب‌های کلاسیک مختلف بیضی، مربع، لوزی و یا مستطیل بهره ببرند. همچنین رنگ‌های آن‌ها می‌تواند سنتی باشد. در این نوع عینک‌ها هرگز از رنگ‌های روشن و شکلک‌های عجیب و زننده استفاده نکنید. سعی عنید از استیل ضد زنگ بهره ببرید. توصیه می‌کنیم آقایان از رنگ‌های نقره ای، سیاه و یا مسی بهره ببرند. این نوع رنگ‌ها کمی محافظه کارانه هستند و با شغل مردان تناسب دارند. برای خانم‌ها رنگ‌های قهوه ای، طلایی و نقره‌ای کفایت می‌کنند.
عینک نشان می‌دهد که چقدر از مد اطلاع دارید و در واقع خلاقیت شما را نشان خواهد داد. در حقیقت عینک‌های مدرن نشان می‌دهند که چقدر در رابطه با استایل‌های مختلف خلاقیت دارید. در این گونه موارد، استفاده از فریم‌های ضخیم‌تر و بزرگ‌تر جالب توجه هستند. امروزه عینک‌هایی وجود دارند که سایز آن‌ها بزرگ است و از رنگ‌های غیر معمول مانند آبی و بنفش بهره می‌برند. 
عینک‌هایی نیز وجود دارند که از چندین لایه رنگ بهره می‌برند و نقوش زیادی از گل‌ها و حیوانات دارند. این عینک‌ها فوق مدرن هستند. این عینک‌ها به طرز ماهرانه‌ای به پرداخت رسیده و از برش‌های لیزری بهره گرفته اند. 
همچنین یکسری از علاقه مندان از طرح‌های وینتیج و رترو بهره می‌برند. این نوع عینک‌ها کمی حالت گربه‌ای شکل دارند و همچنین به نام عینک خلبانی نیز معروفند. حتما نیاز نیست از عینک‌های سنگین استفاده کنید که از مد افتاده باشند. مردان می‌توانند از عینک‌های بزرگ بهره ببرند که صورت را احاطه کرده اند.
هر کسی تمایل دارد تا جوان به نظر برسد و زیبایی خاصی داشته باشد. یعی کنید از فریم‌هایی بهره ببرید که وقار را در چهره شما نشان می‌دهند. این عینک‌ها اغلب حالت چهار گوش دارند. زنان هم می‌توانند از عینک‌های نازک گرد بهره ببرند. همچنین رنگ‌ها نیزمی توانند عامل زیبایی باشند. برای مردان رنگ‌های قهوه‌ای و خرمایی و همچنین برای زنان رنگ‌های روشن و درخشان مناسب است. خانم‌ها نباید از رنگ‌های تیره و کدر استفاده کنند.


عینک دانشجویی


مهم نیست که در چه رشته‌ای درس می‌خوانید. ممکن است دانشجوی پزشکی باشید و یا در رشته‌های مهندسی تحصیل می‌کنید. ممکن است رشته هنری داشته باشید و یا حتی دانشجوی دکترا باشید. دانشگاه مکانی است که شخصیت شما بالا خواهد رفت و می‌توانید استایل خود را به راحتی به نمایش بگذارید. ترسی از اظهار کردن خود نداشته باشید. در گیر و دار کارهای اداری نباشید و سبک عینک مناسب خود را برگزینید. سعی کنید از سبک‌ها و رنگ‌هایی استفاده کنید که باعث خیره شدن و حیرت بقیه شوید. می‌توانید از شکل‌های غیر معمول استفاده کنید و رنگ روشن را هدف قرار دهید. همچنین سایز‌های بزرگ باعث می‌شود بهتر دیده شوید. ریزه کاری نیز در این انتخاب شرط مهمی است. این نوع عینک‌ها در برند‌های مختلف و با رنج قیمتی مختلفی در بازار وجود دارند. برند‌های رترو و گیکی در این زمینه شناخته شده هستند. این عینک‌ها بسیار فوق العاده هستند.

مولف: ف.ب

کد: 50018765

زمان انتشار: سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 05:14 ق.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 91

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.