تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک ریبن 

نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک ریبن 


همگان برند ریبن را می شناسند. عینک ریبن یکی از پرطرفدار ترین عینک های آفتابی دنیاست. این نوع عینک ها علاوه بر این که ظاهر کلاسیک دارند، مانند عینک خلبانی دارای رزق و برق نیز هستند. همچنین وقار خاصی به شخص استفاده کننده می دهند. چیزی که در این جا مهم است، باید بتوانید عینک ریبن اصل را از تقلبی تشخیص دهید. اجازه ندهید کسی سرتان کلاه بگذارد. همواره نکته بین و هوشمند باشید. در این صورت می توانید با اعتماد به نفس و اطمینان، عینک های ریبن را به چشم خود بزنید و از وجود آن ها بهره بگیرید. در این مقاله چند روش در ارتباط با تشخیص اصلی یا تقلبی بودن عینک ریبن خدمت حضورتان منعکس می کنیم. 


روش اول: یافتن عیب های عینک


1.در روی فریم بگردید ببینید آیا دارای شکاف شده است یا خیر. محصولات ریبن اصلی از مواد با کیفیت و اجناس مرغوب تولید شده است. بدنه این عینک ها از جنس پلاستیک مرغوب است و از یک تکه استات جدا شده و به وسیله دست، آن ها را صیقل داده اند. با توجه به این نکته نباید هیچ گونه شکستگی در آن مشاهده گردد. همچنین وجود زبری و یا شکاف نیز دال بر تقلبی بودن آن است. در ساخت محصولات تقلبی از از مواد اولیه ارزان و بی کیفیت استفاده شده است و به صورت کلی در بازار عرضه خواهند شد. 
این شکاف ها می توانند در هر قسمتی از نسخه تقلبی ریبن وجود داشته باشند. اما در اکثر مواقع آن ها را در قالب های بسته شده می یابند. لبه های بالایی لنز ها و یا دسته های روی گوش از این قسمت ها هستند.


2.همواره به وزن عینک توجه جدی داشته باشید. عینک آفتابی را در دستان خود گرفته و چند مرتبه آن را بچرخانید. عینک را به آرامی کمی بالا انداخته و سپس دوباره مهار کنید. نکته ای که در وزن عینک نهفته است این است که باید وزین باشد و کمی توپر به نظر بیاید. عینک باید به گونه ای باشد که بتواند مانع از فرار چند تکه کاغذ توسط باد شود. در غیر این صورت قطعا تقلبی خواهد بود. پشتبند های ریبن های اصل دارای تکیه گاه های فلزی هستند. همین تکیه گاه ها باعث می شوند وزن عینک زیاد شود. اگر ریبن شما دسته های شفاف داشته باشد، قطعا می توانید این فلز ها را به چشم ببینید. در غین این صورت بدانید که از ریبن تقلبی استفاده می کنید.


3.به عدسی های عینکتان دقت نمایید. چون بین شیشه ای بودن یا نبودن آن فرق وجود دارد. عینک را برداشته و از جهت رو برو به آن نگاهی بیندازید. بسیار آرام به وسیله ناخن، کمی به عدسی عینک ضربه وارد کنید. اگر در اثر این ضربه، صدای شیشه واقعی بدهد، قطعا جنس آن اصل است و با کیفیت می باشد. عینک های ریبن برای عدسی های خود از شیشه های واقعی بهره می برند. البته این بدان معنی نیست که عدسی هایی که جنسشان از شیشه نیست، حتما تقلبی هستند. اما قطعا کیفیت آن ها بسیار پایین و ارزان هستند. همچنین در بعضی مواقع تار می باشند.
البته از غیر شیشه ای بودن عینک های ریبن نیز شگفت زده نشوید. ممکن است بعضی عینک های ریبن از عدسی غیر شیشه ای بهره ببرند، اما مواد تشکیل دهنده آن ها بسیار با کیفیت باشد. البته اگر عدسی ها شیشه ای باشند، عینک حتما اصل خواهد بود. اما نمی توان به طور قطع گفت اگر عدسی ها غیر شیشه ای باشند، عینک حتما تقلبی است.


4.همواره به دسته های عینک توجه ویژه ای داشته باشید. ممکن است لولا های فلزی آن بی کیفیت باشند. دسته های عینک را باز کنید و از پشت به آن نگاه نمایید. لولا هایی که در گوشه عینک قرار دارند باید از با کیفیت ترین فلز ها باشند. نکته ای که حائز اهمیت است این است که آن ها باید به عینک پیچ شده باشند. اگر با چسب یا پلاستیک به آن وصل شده باشند، قطعا کیفیت نازلی دارند. عینک های تقلبی عجولانه تولید شده اند و از مواد ارزان بهره می برند.
عینک های ریبن یکسری لولا های فلزی مشخصی دارند که با استفاده از 7 دندانه فلزی به همدیگر قفل شده اند. این مورد، بسیار امیدوار کننده است. اما اگر چنین موردی مشاهده کردید، اصلا نگران نشوید. زیرا از انواع دیگر لولا های فلزی که بسیار با کیفیت هستند نیز استفاده می شود. مخصوصا در عینک های خلبانی که طرفداران زیادی دارد.


5.نکته قابل توجه دیگر، وجود حکاکی های بی کیفیت در گوشه عینک است. به این حکامی ها توجه داشته باشید. در این مواقع از روبرو به عینک خود نگاه بیندازید. معمولا درگوشه چسم این عینک ها، یکسری حکاکی هایی وجود دارد. این حکاکی ها بسیار کوچک هستند و از جنس نقره می باشند. همچنین جهت آن ها افقی است. همچنین امکان این وجود دارد که به شکل الماس یا بیضی نیز باشند. این نشانه ها باید از وضوح بالایی برخوردار باشند. همچنین باید براق به نظر بیایند. نمی توان به سادگی آن ها را خراش داد و یا از بین برد. اگر این حکاکی ها دارای کیفیت پایینی باشند، قطعا عینک مورد نظر از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است.


6.نشانه تجاری ریبن، RB می باشد. در اکثر عینک های ریبن، این نشانه در گوشه یکی از عدسی ها قرار دارد. این نشانه بسیار کوچک و غیر قابل تشخیص حکاکی شده است. این نشانه بسیار کوچک می باشد و به لبه های عدسی بسیار نزدیک است. اگر نور را از یک زاویه خاص به عدسی بتابانید، به راحتی می توانید این حروف را مشاهده نمایید. اگر حروف را مشاهده نکنید، قطعا عینکتان تقلبی است. همچنین احتمال این وجود دارد که این نشانه با بی دقتی تمام حک شده باشد.
البته به این نکته نیز دقت دشاته باشید که عینک های تولیدی قبل از سال 2000، نشانه BL را در روی خود دارند. این نشانه مخفف Bausch & Lomb می باشد. این شرکت تا آن موقع صاحب ریبن بود. در سال 1999، Bausch & Lomb برند ریبن را به یک شرکت ایتالیایی به نام Luxottica فروخت. در بسته بندی و برچسب ریبن های جدید، این نکته را قطعا مشاهده خواهید کرد.


7.به کیفیت پد های بینی، توجه خاصی داشته باشید. تمامی قسمت هایی که در عینک ریبن اصل وجود دارند، از با کیفیت ترین مواد ممکن تشکیل شده اند. همچنین پد های کوچکی که موقع عینک زدن بر روی بینی تان قرار می گیرند، جنسشان فوق العاده با کیفیت است. مواد سازنده این پد ها بسیار محکم می باشند. همچنین خاصیت لاستیکی دارند و بسیار راحت هستند. این پد ها قابل شکستن نیستند و لیز نمی خورند. همچنین غیر قابل جدا شدن هستند.
همچنین نکته جالبی در رابطه با این پد ها وجود دارد. در مرکز فلزی این پد ها، نشانه RB به صورت کوچک و برجسته درج شده است. اکثر عینک های ریبن، از این نشانه به عنوان نشان کیفیت خود استفاده می کنند. اما ممکن است تعداد معدودی از این عینک ها، فاقد این نشانه باشند. 


8.روی قسمت شقیقه دسته عینک توجه خاصی داشته باشید. باید لوگو های آن تراز شده باشند. عینک خود را برداشته و از بغل به آن نگاهی بیندازید. در قسمت شقیقه دسته ها، لوگوی ریبن وجود دارد. این لوگو باید به صورت خط پیوسته باشد. سعی کنید از نزدیک به این لوگو نگاه بیندازید. باید لوگو را بتوانید واضح ببینید. همچنین لگو باید با دسته هم تراز باشد. انجام این کار به مهارت خاصی نیاز دارد. اگر لوگو دارای ظاهر بی کیفیت باشد و یا به وسیله چسب به دسته ها اتصال پیدا کرده باشد، قطعا این عینک تقلبی است. اما ذکر این نکت نیز واجب است که مدل های خلبانی دارای دسته های نازک هستند. برای این دسته از عینک ها، چنین لوگویی وجود ندارد.


9.معمولا در قسمت داخلی دسته ها، شماره ای وجود دارد. این شماره همان شماره مدل عینک است. عینک را برداشته و به قسمت داخلی دسته عینک ها که در روی شما قرار می گیرند، نگاهی بیندازید. قطعا باید بتوانید تا نوشته ای که به رنگ سفید نشوته شده است را در قسمت داخلی دسته ها مشاهده نمایید. اگر به دسته سمت چپ نگاهی بیندازید، می توانید شماره سریال و تولید عینک را به وضوح ببینید. در قسمت سمت راست نیز یکسری نشانه ها وجود دارد. لوگوی ریبن، تولید ایتالیا و حروف CE در قسمت راست وجود دارند. منظور از این نشانه ها این است که این عینک ها قابل فروش در اروپا هستند. اگر این علامت ها وجود نداشته باشد و یا کیفیت آن ها بسیار پایین باشد، قطعا عینک مورد نظر تقلبی خواهد بود.
سعی کنید بسته بندی عینک را با خود نگه دارید. شماره سریالی که روی عینک درج شده است، باید با شماره سریال موجود در جعبه یکی باشد. در غیر این صورت عینک تقلبی خواهد بود. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در عینک های خلبانی، دسته ها نازک هستند و با توجه به این مسئله، هیچ نوشته ای در قسمت داخلی آن وجود ندارد. 


روش دوم: بسته بندی مناسب


1.قطعا برچسب روی جعبه را چک نمایید. باید شماره سریال آن با شماره سریال درج شده روی عینک تطابق داشته باشد. اگر عینک نو تهیه کرده باشید، قطعا جعبه شما دارای برچسب بزرگ و سفید است. این برچسب، اطلاعات بزرگ و مفیدی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. اگر این برچسب موجود نباشد، پس قطعا عینک شما تقلبی می باشد. 
معمولا برچسب های رسمی دارای این اطلاعات می باشند: آن ها یک شماره مدل دارند. این مشاره مدل از RB یا 0RB شروع می شود. همچنین در ادامه آن چهار رقم می آید. همچنین شماره زیر گروه مدل نیز وجود دارد. این شماره با یک حرف آغاز می شود و چهار رقمی است. کد نوع عدسی نیز از یک عدد و یک شماره تشکیل شده است، مانند 2N. ضخامت عدسی نیز به صورت یک شماره دو رقمی با واحد میلی متر درج شده است.


2.برای بررسی کیفیت این محصول، به جلد عینک توجه کافی داشته باشید. جلد آن باید بسیار با کیفیت باشد. عینک های ریبن برای خود جلد مخصوصی دارند. اگر عینک شما دارای جلد نباشد، قطعا باید به اصل بودن عینک خود شک کنید. ممکن است تنها از یک کیسه پلاستیکی برای تحویل محصول به شما استفاده شده باشد. این عاملی است که تقلبی بودن محصول را نشان می دهد. 
جلد عینک باید حاوی موارد متعددی باشد که سلامت و اصل بودن عینک را تضمین می نماید. این جلد باید در سمت چپ و قسمت جلوی خود، یک لوگوی طلایی رنگ داشته باشد. همچنین روی دکمه جلد عینک، باید لوگوی ریبن درج شده باشد. بافت آن ا چرم و یا موادی مشابه چرم می باشد. قسمت جلویی آن بسیار محکم است و محافظ خوبی به شمار می رود. دوخت آن بسیار منظم و شیک است.


3.هر عینک برای خود یک دفترچه همراه دارد. شما می توانید برای جلوگیری از شبهه، به این دفترچه راهنما مراجعه نمایید. ریبن های اصل همواره شامل یک دفترچه راهنما می باشند. این دفترچه شامل اطلاعاتی از قبیل ویژگی های محصول می باشد. چاپ این دفترچه باید بی نقص باشد و برگه های آن مات باشند. همچنین برای ریبن های اصل، دفترچه های آن قبل از انتشار به طور کامل و دقیق مورد بررسی و ویرایش قرار می گیرند و سپس منتشر خواهند شد. اگر داخل دفترچه اشتباهات تایپی وجود داشته باشد، قطعا عینک شما تقلبی خواهد بود. همچننی اگر دستور زبان موجود در این دفترچه و یا محتویات موجود در این دفترچه دارای نقص باشد، به اصل بودن عینک خوش شک داشته باشید.


4.به دستمال عینک نیز باید توجه ویژه داشته باشید. کیفیت دستمال عینک بسیار مهم است. دستمال های عینک ریبن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. جنس آن ها از نوع نمد است. بسته عینک باید شامل این دستمال باشد. همچنین کل آن ها باید در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است محصول مورد نظر اصل نباشد. همچنین اگر کیفیت دستمال پایین باشد، احتمال تقلبی بودن این کالا زیاد است. 
سعی کنید در دستمال را خوب بررسی کرده و از وجود برخی عیب ها مطلع باشید. ممکن است دارای لک باشد و یا از استفاده های قبلی کمی کثیف شده باشد. ممکن است بافت آن نازک و یا زبر باشد. ممکن است دارای کوک های شل باشد. همچنین احتمال این می رود که از مواد اولیه ارزان استفاده کرده باشد. تمامی این موارد حائز اهمیت هستند.


5.در تعداد زیادی از عینک های ریبن، بر روی عدسی آن ها برچسب کیفیت وجود دارد. این برچسب ها نشان می دهند که عدسی های این عینک ها از کیفیت بالایی برخوردارند. همواره در خرید عینک ریبن به برچسب روی عدسی عینک، دقت کافی مبذول بفرمایید. این برچسب باید مشکی و یا طلایی رنگ باشد. البته طلایی با زرد فرق دارد. نباید به هیچ وجه زرد خالص باشد. همچنین لوگوی ریبن داخل یک شکل ستاره در آن قرار داشته باشد. همچنین برچسب آن باید حاوی عبارت UV Protection 100% و Sunglasses by Luxottica باشد. به این برچسب ها با دقت نگاه کنید تا شامل عیب نباشند. ممکن است کلمات آن دارای غلط املایی باشند. همچنین احتمال دارد لوگو در مرکز ستاره نباشد. همچنی احتمال وجود چسب زیر برچسب می رود. در این موارد باید به اصالت عینک شک کرد و به حتم این عینک تقلبی است.


روش سوم: اطمینان از فروشنده


1.فروشگاهی که از آن خرید می کنید بسیار مهم است. سعی کنید از فروشگاه پروانه دار در این زمینه خرید نمایید. عینک ریبن بسیار پر طرفدار است. نیم توان آن را از هر فروشگاهی تهیه کرد. همواره باید به فروشگاه مجاز مراجعه نمایید. یکسری ها به اعتماد مشتری پاسخ مثبت می دهند و برای آن ها اجناس اصل در نظر می گیرند. یکسری دیگر فقط به دنبال اجناس تقلبی هستند و از این کار امرار معاش می کنند. بعضی ها نیز اهمیتی نمی دهند اجناسی که در انبارشان است اصل هست یا تقلبی. آن ها فقط می خواهند با توجه به خریدی که داشته اند، جنس خود را با سود مناسب به فروش برسانند. یکسری فروشگاه ها به طور مستقیم از شرکت ریبن پروانه فروش دریافت کرده اند. بریا این که مطمئن شوید عینک ریبن شما اصل است و کیفیت بالای دارد، سعی کنید از این شرکت ها خرید نمایید. افرادی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند، از این نظر راحت ترند. زیرا آن ها از مکان یاب های رسمی شرکت ریبن بهره می برند و به آسانی می توانند نزدیک ترین نمایندگی های رسمی ریبن را پیدا کنند. 


2.همواره در خریدی که می کنید دقت بفرمایید. قیمت پرداختی بسیار مهم است. مراقب این گونه معاملات باشید. ممکن است معامله ای بیش از اندازه خوب به نظر برسد، بنابراین یک جای کار می لنگد. کالا های لوس معمولا بیش از اندازه گران هستند. اگر عینک ریبن بی اندازه گران باشد، پس به احتمال خیلی زیاد اصل است. عینک های ریبن در مدل های متفاوتی عرضه می شوند. با توجه به همین قضیه، قیمت های مختلفی دارند. اما به هیچ وجه ارزان نیستند. عینک های ریبن دست ساز هستند و مواد اولیه آن از کیفیت بالایی برخوردار است. این عینک ها لوکس هستند و قیمت آن ها بسیار زیاد است. اگر در بازار دیدید عینکی با نام ریبن زیر قیمت فروخته می شود، شک کنید. زیرا هیچ توجیهی نمی تواند باعث شود این عینک ها زیر قیمت باشند. توجیهات فروشنده ها جنبه منطقی ندارند. 


3.ممکن است افراد همچنان در تردید خرید از بازار باشند. ما به آن ها پیشنهاد می کنیم مستقیما از سایت ریبن خرید نمایند. اگر مطمئن نیستید که فروشنده ها درست کار هستند، ریسک نکنید و مستقیما خرید خود را از سایت انجام دهید. خرید از سایت رسمی ریبن باعث می شود تا از اصل بودن عینکتان مطمئن شوید. این سایت برای شما موقعیتی فراهم می کند تا تمام انواع عینک ها را بررسی کرده و بتوانید مدل دلخواه خود را با اطمینان انتخاب نمایید.


4.البته شما باید بدانید که چرا عینک اصل را به تقلب ترجیح می دهید. دلیل این کار پر واضح است. به خود اطمینان داشته باشید. این قضیه در تمام کالا ها صادق است. مسلما عینک های ریبن اصلی از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند. در صورتی که عینک ریبن تقلبی کیفیت بسیار پایینی دارد و ممکن است انتظارات شما را برآورده نکند. عینک های تقلبی بسیار شکننده هستند. همچنین به زیبایی  ریبن اصلی نمی باشند. همواره در خرید عینک های ریبن دقت کنید. همچنین یکسری موارد مهم در این زمینه وجود دارد که باعث می شود تا مشتری دنبال خرید ریبن تقلبی نرود.
کاری که عینک ریبن اصلی انجام می دهد این است که از چشم ها در مقابل اشعه UV خورشید محافظت می نماید. اما عینک های ریبن تقلبی به اندازه کافی محافظ خوبی نیستند. این کار بسیار خطرناک تر است. اگر می خواهید بین زدن عینک ریبن تقلبی و عینک نزدن یک گزینه را انتخاب کنید، قطعا عینک نزدن را برگزینید. زیرا خطرات آن به مراتب کمتر از زدن ریبن تقلبی است.
عینک های ریبن از گارانتی اصل برخوردارند. عینک های ریبن تقلبی هیچگونه گارانتی ندارند. در صورتی که بشکنند هیچ کاری از دستتان بر نمی آید. البته امکان شکستن ریبن تقلبی بیشتر از اصلی است. در این صورت یک بدشانسی بزرگ به سراغ شما آمده است و باید با آن دست و پنجه نرم کنید.
بعضی از کارخانه ها از کارگران خود سوء استفاده می کنند. آن ها از کارگران خوب بیگاری می کشند و دستمزد منصفانه ای به آن ها نمی دهند. عینک های تقلبی ممکن است در این گونه کارخانه ها ساخته شده باشند. این شرایط کاری غیر منصفانه است. اگر کسی عادت داشته باشد که از کالا های تقلبی خرید نماید، به کلی در حال حمایت از این شرایط است. در این شرایط بسیاری از افراد در جهان دچار ضرر می شوند و در تهیه نان شب خود دچار مشکل خواهند شد. پس همواره باید به خرید اجناس اصل دقت کنیم. اگر سلامتی خود و دیگر هموطنانمان را می خواهیم باید به دنبال جنس اصل برویم و اجناس تقلبی را زیر پا بگذاریم. 

 

مولف: سجاد فلاحت

کد: 50017794

زمان انتشار: جمعه 16 آذر 1397 10:02 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 2823

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.