تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

تقویت چشم و قدرت بینایی افراد

تقویت چشم و قدرت بینایی افراد


هر انسانی باید به سلامت جسمانی خود توجه ویژه ای داشته باشد. یکی از این مسائل مربوط به سلامت چشم و قدرت دید افراد میباشد. چشمها دریچه ای برای روح انسان است. با توجه به این قضیه هر فردی در طول زندگی خود باید دقت داشته باشد تا از این نعمت خدا به درستی استفاده کند.
متخصصان پزشکی میگویند تمام اعضای بدن به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر هم تاثیر میگذارند. اگر به عنوان نمونه به یک قضیه نگاه کنیم، در صورتی که سیستم گوارش بانوان درست کار نکند، بینایی آنها کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین از جمله عوامل موثر در کاهش بینایی میتوان به بی خوابی و کم خوابی اشاره کرد. افراد نباید در محیطهای آلوده حضور داشته باشند. اینها عواملی هستند که قدرت بینایی را تضعیف میکنند.
ممکن است فردی از اشیای نورانی استفاده کند. ممکن است کسی هنگام خواب به پشت و یا شکم بخوابد. اینها همه عواملی هستند که بینایی را کاهش میدهند. بیماریهای گوارشی نیز عللی در کاهش بینایی افراد میباشند. اگر فردی دچار بیماریهای گوارشی باشد، دیگر نمی تواند با ویتامینهای تقویت کننده بینایی، قوه بینایی خود را افزایش دهد. 
اگر فردی از بینایی ضعیف رنج ببرد، دکتر به او ورزش چشم توصیه میکند. همچنین باید بر تغذیه خود دقت داشته باشد. اگر فرد دچار خشکی چشم شده باشد، باید از روغن بنفشه استفاده نماید. تنها پزشک حق دارد برای بیمار دارو تجویز کند.
همواره روشهای متعددی وجود دارند که باعث افزایش قوه بینایی میشوند. دانستن این روشها و خوراکیها برای افراد مفید است. ما در ادامه این مقاله این موارد را مطرح میکنیم تا برای شما عزیزان مفید باشد.


استفاده از فلفل دلمه ای


برای این که چشمهای شما دارای سلامتی کامل باشند، باید در بدن شما به اندازه کافی ویتامینهای A، E و C تامین شده باشد. همچنین مس و روی نیز میتوانند باعث تقویت چشمها شوند. توت فرنگی و مرکبات نیز برای چشم بسیار مفیدند. همچنین به افراد توصیه میکنیم تا از سبزیجات و ماهی به مقدار کافی بهره ببرند.
سبزیجات تیره و هویج حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند که باعث بهبود چشمها میشوند. اینها باعث محافظت از چشم و جلوگیری از اشعههای مضر آفتاب میشوند. اگر میخواهید خشکی چشم شما مرتفع گردد، امگا 3 مصرف کنید. افرادی که ساعات طولانی از کامپیوتر استفاده میکنند، با مصرف امگا 3 چشمانی سالم خواهند داشت.


ورزش دادن به چشمها


ورزش چشم بسیار مفید است. در این ورزش چشم باید به بالا، پایین، چپ و راست و یا به حالت دورانی به حرکت در بیاید. این حرکات باعث میشود تا ماهیچههای چشم به حرکت در بیایند و دید فرد بهتر شود. برای ورزش دادن به چشمها، انجام کار خاصی لازم نیست. روزی ده بار چشمهایتان را در جهت عقربههای ساعت بچرخانید. پس از آن ده بار در خلاف جهت این کار را صورت دهید.
اگر از کامپیوتر و گوشی زیاد استفاده میکنید، پس از هر 20 دقیقه، به نقطه ای در 50 سانتی متری خود نگاه کنید. نوعی ورزش دیگر وجود دارد که به آن فوکوس میگویند. دست خود را تا آخر دراز کنید و انگشت شست خود را صاف نگه دارید. سپس به آن نگاه کنید. پس از آن به جسم پشت انگشت خود نگاه کنید. باید ده بار پشت سر هم این کار را انجام دهید.
در روشی دیگر میتوانید دستهای خود را به هم مالش دهید. سپس به مدت ده ثانیه آنها را بر روی چشم خود قرار دهید. انجام این کار باید پنج بار پشت سر هم صورت بگیرد.


خرید عدسیهای با کیفیت


ممکن است چشمهای شما ضعیف باشد و به دنبال خرید عینک هستید. در این صورت با کیفیت ترین عدسی را انتخاب کنید. اگر به دنبال خرید عینک آفتابی هستید، آن عینکی را بخرید که به طور کامل از چشمان شما در مقابل اشعه آفتاب محافظت مینماید.


استراحت دادن به چشمها


همان طور که تمام اعضای بدن به استراحت نیاز دارند، چشمها نیز برای تقویت کار خود نیاز به استراحت کافی دارند. خوابیدن 8 ساعت در شبانه روز واجب است. در هنگامی که با کامپیوتر کار میکنید، هر نیم ساعت به نقطه ای دور بنگرید تا با این کار چشمان شما از عادت نزدیک بینی خارج شود.


تنظیم نور محیط


دقت داشته باشید نور اتاق شما ملایم باشد. هنگامی که مطالعه میکنید، منبع نور باید از پشت بتابد. هیچ وقت در تاریکی به تماشای تلویزیون ننشینید. پلک زدن زیاد بسیار خوب است. این کار هنگام تماشای تلویزیون یا کامپیوتر بسیار خوب است.


نوشیدن زیاد آب


طبق گفته کارشناسان، 60 درصد بدن انسان را آب تشکیل میدهد. ممکن است تصور کنید چشمان شما خشک هستند و دید شما تار شده است. در این صورت سعی کنید آب بیشتری بنوشید.


استفاده از زردچوبه


زردچوبه برای درمان به خصوص تقویت چشم بسیار مفید است. این گیاه باعث میشود عدسیهای چشم اکسید نشوند. اکسیده شدن چشم یکی از بیماریهای شایع چشم است که زردچوبه جلوی آن را میگیرد. زرد چوبه خاصیت ضد التهابی دارد و برای رفع خشکی چشم بسیار مفید است.


استفاده از زعفران 


زعفران باعث میشود دید چشم افزایش پیدا کند و آب مروارید درمان شود. در یک تحقیقی که چند سال پیش انجام شد تمامی بیمارانی که از زعفران استفاده کردند، دچار افزایش بهبودی چشم شدند. این گیاه بسیار مفید میشود و در کهنسالان باعث میشود دیگر کاهش دید رخ ندهد.


استفاده از رازیانه


اگر دچار آب ریزش چشم شده اید و یا چشم شما ملتهب است، میتوانید از رازیانه استفاده کنید. اگر چشمان خود را با رازیانه شست و شو دهید، دیگر دچار آب مروارید نخواهید شد. در سال 2008 تحقیقی در این باره انجام گرفت. در نتیجه این تحقیق مشخص شد استفاده از قطره رازیانه در درمان آب مروارید بسیار موثر است. 
 

مولف: ف.ب

کد: 50018989

زمان انتشار: دوشنبه 20 خرداد 1398 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 206

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.