تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش اول

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش اول


همه افراد دوست دارند زیبا به نظر بیایند. ممکن است افراد نیاز به عینک پیدا کنند. آن ها علاوه بر این که می خواهند چشمان خود را محافظت نمایند، قطعا باید فریم عینکی انتخاب کنند که به چشمانشان بیاید. برای انتخاب نوع فریم مناسب، ابتدا باید نوع صورتشان را بشناسند. ممکن است یکسری از خطوط صورت از حالت ایده ال فاصله گرفته باشد. در انتخاب عینک دقت نمایید آن فریمی را انتخاب نمایید که این خطوط را خنثی نماید. در این صورت دارای بهترین ظاهر خواهید بود.
انواع مختلف تیپ صورت
1.صورت بیضی: ایده ال ترین شکل صورت، بیضی شکل می باشد که اکثر فریم عینک ها به آن می آید.
2.صورت مستطیلی: این صورت از حالت طبیعی، دراز تر و کشیده تر است. همچنین در این صورت، سطوح جانبی آن نسبت به حالت بیضی شکل، با یکدیگر موازی هستند.
3.صورت گرد: این نوع صورت ها نسبت به حالت بیضی شکل، بسیار کروی می باشند.
4.صورت مربعی: فرقی که این نوع صورت با حالت بیضی شکل دارد این است که طرفین صورت با هم موازی هستند و صورت فرد، کوتاه تر و پهن تر خواهد بود.
5.صورت مثلثی: ساختار این صورت ها به گونه ای است که قسمت پایینی صورت نسبت به قسمت بالایی آن پهن تر می باشد. 
6.صورت مثلثی وارونه: همان صورت مثلثی است ولی برعکس. یعنی در آن قسمت پیشانی پهن تر از ناحیه فک می باشد. 
7.صورت لوزی: این نوع صورت ها حالت جالبی دارند. قسمت مرکزی صورت پهن خواهد شد و اگر به بالا و پایین صورت بنگرید، خواهید دید که باریک هستند.
تاثیر گذاری در طول صورت
نکات بسیاری در انتخاب فریم اهمیت دارد. از جمله آن ها می توان به اندازه عمومی و افقی فریم اشاره کرد. میزان مربعی و یا گرد بودن فریم و همچنینی رنگ فریم نیز از جمله نکات قابل اهمیت است.البته می توان فریم ها را از جنبه های ساده دیگر مورد بررسی قرار داد که در ادامه آن را خواهید دید.
1.ممکن است توجه زیادی روی ابعاد فریم همچنین بالا و پایین فریم شده باشد. ممکن است فریم ها به صورت عمودی و یا افقی باشند. همچنین حالت مربعی شکل نیز حالت خاصی از این موارد است. رنگ آن ها نیز ممکن است یکنواخت باشد. در ارتباط با درازا و پهنا باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.
2.این که عینک باید چگونه زاویه دار باشد و همچنین میزان گردی آن چقدر است، مورد توجه واقع می شود. چگونگی زاویه با خط ابرو نیز مهم است. برای این که به پهنای مناسب در فریم عینک برسید، باید پهن ترین قسمت استخوانی صورت را در نظر بگیرید.
3.این قاعده جدید را به خاطر بسپارید. اگر صورت بیشتر کشیده باشد، باید عمق فریم نیز افزایش پیدا کند. در این صورت فریم باعث می شود قسمتی از صورت پوشانده شود و فرد مقابل تصور می کند کشیدگی صورت شما کاهش پیدا کرده است.
4.در صورت های کشیده یک ترفند خیلی جواب می دهد. اگر فریم ها تیره تر باشند و رنگ آن ها یکنواخت باشد، نسبت به فریم های گرادینت عمودی، بیشتر باعث کوتاه شدن کشیدگی صورت می شوند. برای این که فریم های گرادیان عمودی را بشناسید این نکته کفایت می کند که اگر توجه شخص نظاره گر به قسمت بالایی آن جلب شود، آن فریم از نوع گرادیان عمودی است. فریم های نخ نایلونی، قسمت بالای آن به رنگ مشکی می باشد. اگر صورت پهنی دارید، می توانید با استفاده از این فریم ها، صورت خود را کشیده تر نشان دهید. در این حالت اگر بخواهید ارتفاع صورت را در نظر بگیرید، باید به قسمت های تیره بالای فریم و چانه صورت توجه بکنید. با این شرایط، این فریم ها باعث می شوند صورت کشیده تر به نظر برسد. هرچقدر دسته فریم بالاتر قرار بگیرد، باعث کشیدگی بیشتر صورت می شود همچنین برعکس این قضیه نیز صادق است. یعنی هرچقدر دسته فریم پایین تر باشد، باعث پهن تر شدن صورت می شود. پس اگر به دنبال عینک مناسب برای صورت های کشیده می گردید، از فریم هایی که بخش انتهایی آن در پایین قرار دارد استفاده کنید. 
5.اگر صورتی چاق دارید، نکات مربوط به صورت های پهن را رعایت کنید. در این موارد از فریم هایی استفاده کنید که کمتر بر روی صورت دیده می شوند. فریم های نخ نایلونی، فلزی نازک و ریملس برای این گزینه مناسب می باشند. همچنین در این موارد به اندازه عمودی فریم نیز دقت داشته باشید.
تاثیر گذاری بر بالانس صورت
ممکن است صورتی داشته باشید که قسمتی از آن از بقیه نواحی پهن تر باشد. در این صورت به دنبال یک فریم مناسب بگردید تا ظاهر صورتتان به تعادل برسد. به عنوان مثال اگر صورت مثلثی با قاعده پایین دارید، این نکات را حتما دنبال نمایید:
در این صورت ها، ناحیه فک پهن تر از پیشانی است. اگر از عینک مناسب استفاده کنید، باعث می شود توجه افراد دیگر به قسمت بالای صورت شما باشد و باعث ایجاد تعادل می شود. پنهای ناحیه فک باید به اندازه پهنای فک باشد. برای این صورت ها، فریم های بیضی بسیار مناسب می باشد. فریم های با قسمت پایین شب دار نیز قابل قبول است. اگرفریم مستطیلی استفاده شود، باعث می شود خط صاف چانه توجه بیشتری را جلب کند. سعی کنید از فریم های با رنگ تیره استفاده کنید. اگر صورت شما کشیده است، بهتر است رنگ فریم یکنواخت باشد. اگر شکل صورت شما کوتاه است، بهتر است رنگ بالای فریم، تیره تر باشد. اگر در صورت های مثلی ، قاعده در بالا باشد، امکان تناسب فریم با صورت بسیار است. اگر فریم وجود داشته باشد، باعث می شود توجه بیشتری به قسمت پهن صورت باشد. اگر می خواهید توجهات را کم نمایید، این کار با انتخاب فریم مناسب صورت می گیرد. پهنای آن باید حداقلی باشد. چنانچه پهنای فریم از پهنای سر فرد بیشتر باشد، باعث می شود توجه بیشتری در ناحیه بالای صورت جلب شود. همچنین ظرافت و رنگ ملایم آن می تواند بسیار به این قضیه کمک نماید. در این صورت می توانید از فریم های فلزی نازک یا ریملس با رنگ ملایم استفاده کنید. اگر از فریم گرد استفاده کنید، حالت مثلثی صورتتان به هم می ریزد. این نوع صورت ها دارای ظرافت خاصی هستند و به همین دلیل در انتخاب فریم باید ظرافت خاصی خرج شود.
 

مولف: ف.ب

کد: 50018724

زمان انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 06:50 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 106

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.