تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک آفتابی گوچی – بخش اول

نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک آفتابی گوچی – بخش اول

گوچی یک برند ایتالیایی است. در بین برند های ایتالیایی، گوچی پر فروش ترین به شمار می رود. این شرکت محصولات متنوعی تولید می کند. محصولاتی مانند کیف و کفش و همچنین عینک آفتابی گوچی در بسیاری از نقاط جهان جزء پر طرفدارترین ها به شما می روند. شرکت گوچی در سال 1921 بنیان نهاده شد. این شرکت در شهر فلورانس ایتالیا به وجود آمد و اولین صاحب آن گوچیو گوچی (Guccio Gucci) بود.
همان طور که نام گوچی در سرتاسر دنیا شناخته شده است، کیفیت محصولات آن نیز فوق العاده است. اما شرکت گوچی یک دردسر نیز دارد. در عین حال شرکت هایی نیز به وجود آمده اند که محصولات گوچی را به صورت تقلبی می سازند و عرضه می کنند. برای این کا می توانید به بازار های نه چندان معتبر و یا دست دوم فروشی مراجعه کنید. خواهید دید که یکسری از محصولات معمولی با برند گوچی در بازار موجود می باشند. این کار واقعا شرم آور است.
اما در این آشفته بازار باید به دنبال چاره گشت. افرادی که به دنبال خرید این محصولات می روند، باید بتوانند محصولات مختلف از جمله عینک آفتابی اصل گوچی را از سایر نمونه های آن تشخیص بدهند. در این راستا باید خود عینک به دقت بررسی شود. عینک اصل گوچی برای خود مشخصات بارزی دارد که دانشتن آن ها خالی از لطف نیست.

 

توجه به متن گوچی روی عینک


در اولین قدم باید به کلمه گوچی که بر روی عینک حک شده است توجه کافی داشته باشید. باید دقت کنید که این کلمه به درستی حک شده باشد. ممکن است در بعضی از موارد، قبل از نام گوچی از کلمه الهام گرفته از (inspired by) و یا مانند (like) استفاده شده باشد. همچنین امکان این نیز وجود دارد که املای کلمه گوچی نادرست حک شده باشد. به عنوان مثال، GOCCI نوشته شده باشد. این ها از نشانه هایی هستند که می توان به تقلبی بودن محصول پی برد.


توجه به قسمت داخلی عینک


علاوه ببه دقت بر بخش خارجی عینک، باید به بخش داخلی آن نیز توجه داشته باشید. در قسمت داخلی دسته عینک گوچی، جمله ای نوشته شده که بسیار مهم است. عینک های آفتابی گوچی، به کلی ساخت کشور ایتالیا هستند. در روی یکی از دسته های این عینک، در بخش داخلی آن، عبارم (Made in Italy) نوشته شده است. همچنین پس از این عبارت، نماد C E نیز وجود دارد که نشانه گواهی معتبر این عینک می باشد. C E مخفف عبارت Conformite European می باشد. این نماد به معنی مورد تایید بودن اروپا است. در واقعا سازمان استاندارد جهانی اروپا این نوع عینک ها را تایید می کند و استاندارد آن ها رسمی است. همچنین عبارت ساخت ایتالیا نباید با ناخن پاک شود. اگر پاک شود پس این جنس تقلبی می باشد. 

 

بررسی شماره سریال


همان طور که گفتیم در یکی از دسته های عینک، عبارت خاصی نوشته شده است. در دسته دیگر آن، شاره سریال عینک آفتابی قرار دارد. وجود این شماره سریال برای ضمانت اصل بودن عینک بسیار مهم است. ابتدا نماد GG مخفف Guccio Gucci وجود دارد. پس از آن شماره سریال به طور منظم آورده شده است. شماره سریال این عینک ها چهار رقمی است. در ادامه شماره سریال، حرف S وجود دارد که نشان دهنده عینک آفتابی یا Sunglasses می باشد. می توانید این شماره سریال را در اینترنت جستجو کرده و با مقایسه عینک خود و عکس موجود در اینترنت، به اصل بودن آن پی ببرید. این دو تصویر باید مشابه باشند. شرکت هایی که عینک های جعلی تولید می کنند، گاها از شماره سریال های متفاوت استفاده می کنند تا نمونه های آن ها متفاوت به نظر برسند.


بررسی پد عینک


برای دقت در اصل یا تقلبی بودن عینک، باید به پد آن نیز توجه خاصی داشت. پد همان بخش ژله ای یا لاستیکی است که بر روی بینی قرار می گیرد. اگر این پد را خوب نظاره کنید، قطعا لوگوی گوچی بر روی آن حک شده است. البته دقت کنید این لوگو باید بر روی لایه فلزی نگهدارنده پد ها حک شود. شما می توانید از داخل بخش ژله ای، بخش فلزی را نیز مشاهده نمایید. اغلب نمونه های تقلبی عینک گوچی، این مورد را رعایت نمی کنند. این مورد می تواند در شناسایی اصل یا تقلبی بودن عینک، به شما کمک شایانی بکند.


تست پلاریزه


یکی دیگر از روش های شناسایی عینک اصل از تقلبی، شناسایی پلاریزه بودن آن است. اغلب عینک های آفتابی تقلبی، فاقد خاصیت پلاریزه بودن هستند. عدسی پلاریزه باید به گونه ای باشد که هنگامی که نور خورشید بر زمین یا آب و یا هر جسم دیگر بازتاب می کند، در صورت بازتاب آن، این بازتاب باید توسط عدسی دفع شود. برای تست این کار، عینک را بر روی چشمان خود قرار دهید، سعی کنید از زاویه های مختلف به صفحه نمایش کامپیوتر نگاه کنید. بیشتر از کناره های عینک این کار را انجام دهید. عینکی در این تست موفق می شود که بتواند در برخی نقاط، مانیتو را به رنگ تیره نشان دهد. در این صورت می توان به اصل بودن عینک ایمان آورد. در غیر بین صورت باید به اصل بودن آن شک کرد.


بررسی لولای عینک


یکی از روش های مهم در تشخیص اصل یا تقلبی بودن عینک گوچی، بررسی لولای آن می باشد. همواره دقت کنید این لولا نباید از جنس پلاستیک باشد. این لولا باید از فلز ساخته شده باشد و نتوان هیچ پیچی را یافت که به وسیله آن، دسته به فریم متصل شده باشد. در واقع وقتی که عینک را بازبینی می نمایید، نباید هیچ گونه پیچی را روی آن مشاهده نمایید. در تست دیگر می توانید لولای عینک را چندین مرتبه باز و بسته نمایید. در حالت عادی نباید هیچ گونه عیب و یارادی در باز و بسته کردن مشاهده کنید. یعنی نباید گیر کند. اگر گیر کرد به سلامت عینک شک نمایید.
 

مولف: ف.ب

کد: 50018618

زمان انتشار: شنبه 24 فروردین 1398 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 1697

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.