تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

آیا نیاز به عینک دارم؟

آیا نیاز به عینک دارم؟

 

عینک میتواند به افراد کمک کند بهتر ببینند، اما ممکن است متوجه نشوید که به آن نیاز دارید. چشمان شما می تواند در طول زمان دچار تغییر شود، بنابراین حتی اگر قبلا دید کاملی داشتید، این لزوما در آینده ادامه نخواهد یافت.

آکادمی چشم پزشکی آمریکایی تخمین می زند که بیش از 150 میلیون آمریکایی از عینک های طبی استفاده می کنند. همیشه واضح نیست که به عینک نیاز دارید یا خیر، بنابراین همیشه بهترین توصیه مراجعه به چشم پزشک برای انجام یک آزمون کامل است.

 

چه علائمی میتواند نشان دهنده نیاز شما به عینک باشد؟

 

بینایی شما با گذشت زمان تغییر می کند. هر تغییر در دید غیر طبیعی نیست. به عنوان مثال، نیاز به نور بیشتر برای مشاهده وواضح تر اجسام یا مشکل تمایز سیاه و سفید آبی، طبیعی هستند و عینک لازم نیست. اما زمان هایی وجود دارد که تغییر در دید طبیعی نیست، و عینک ممکن است ضروری باشد.

برخی از افرادی که به عینک نیاز دارند علائم خاصی ندارند، در حالی که برخی دیگر علائم بسیار واضح دارند. علائم نیاز به عینک می تواند بر اساس نوع مشکل چشم شما متفاوت باشد. برخی از علائم شایع عبارتند از:

• تاری دید

• دو بینی

• سردرد

• لوچی

• مشاهده هاله اطراف چراغ های روشن

• خسنگی چشم

• به هم ریختگی تصاویر 

• مشکل دیدن و رانندگی در شب

این یک لیست کامل نیست. اگر متوجه تغییرات در آنچه که برای شما طبیعی است شدید، با چشم پزشک خود مطرح کنید. او می تواند چشم شما را معاینه کند تا ببیند چه اتفاقی افتاده و چگونه می تواند کمک کند.

 

انواع مشکلات بینایی

 

مؤسسه ملی چشم امریکا (NEI) می گوید شایع ترین انواع مشکلات بینایی، خطاهای انکساری است. این اصطلاح شامل موارد زیر است:

• نزدیک بینی

• دوربینی

• آستیگماتیسم

• پیرچشمی

انکسار زمانی است که قرنیه و لنز چشم نور ورودی را خم میکنند تا آن را بر روی شبکیه، که در پشت چشم است متمرکز کنند. این پدیده به شما اجازه می دهد تا ببینید. خطای انکساری زمانی اتفاق می افتد که نور به دلیل شکل چشم نمی تواند بر روی شبکیه متمرکز شود که می تواند به دلیل پیری یا تغییر شکل چشم یا قرنیه رخ دهد.

سایر مشکلات بینایی شامل مواردی مانند دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن، گلوکوم و آب مروارید است. اینها با عینک قابل درمان نیستند.

 

نزدیک بینی

 

نزدیک بینی، حالتی است که یک فرد می تواند اشیاء اطراف را به وضوح ببیند، اما وقتی که اشیا دور هستند، تصویر آنها برایش تار می شود. ممکن است فرد در دیدن واضح تصویر افراد در تلویزیون دچار مشکل شود. کودک ممکن است دچار مشکل در خواندن تخته سیاه در مدرسه باشد.

این وضعیت زمانی روی میدهد که کره ی چشم خیلی طویل شده باش، یا اگر قرنیه بیش از حد انحنا داشته باشد. انجمن اوپتومتری آمریکا تخمین می زند که نزدیک بینی حدود 30 درصد از جمعیت ایالات متحده تحت تاثیر می گذارد.

 

دوربینی

 

با، تصویر اشیائی که دور هستند عمدتا واضح است، در حالی که اشیاء نزدیک برای فرد تار است. این مشکل زمانی پیش می آید که کره چشم بیش از حد کوتاه است، یا قرنیه شکل غیرطبیعی دارد. بر اساس اعلام انجمن ملی چشم پزشکی امریکا، دوربینی نزدیک به 5 تا 10 درصد جمعیت ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

آستیگماتیسم

 

در آستیگماتیسم، نور به طور مساوی بر روی شبکیه توزیع نمی شود، بنابراین تصاویر ممکن است تار و یا کشیده دیده شوند. با این حال، همه کسانی که مبتلا به آستیگماتیسم اند، بینایی معوج ندارند.

آستیگماتیسم می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد. در حالی که اکثر مردم نوعی آستیگماتیسم خفیف دارند، کسانی که آستیگماتیسم بیشتری دارند ممکن است برای اصلاح آن عینک لازم داشته باشند.

 

پیرچشمی

 

پیرچشمی ناشی از شکل غیر طبیعی چشم است. با توجه به داده های موسسه ملی چشم پزشکی امریکا، دوربینی حدود 5 تا 10 درصد در تقریبا همه افراد رخ می دهد. این علامت معمولی پیری است. معمولا علائم پیرچشمی در افراد بین 38 تا 42 سالگی خود را نشان می دهند.

با بالا رفتن شچم، چشم انعطاف خود را از دست میدهد و تمرکز به اجسام نزدیک مختل میشود. به همین دلیل است که بسیاری از مردم با بالا رفتن سن نیازمند عینک مطالعه یا عینک های دو کانونی میشوند.

 

سخن نهایی

 

اگر در معرض هر کدام از این علائم هستید، در اسرع وقت به چشم پزشک مراجعه کنید. حتی اگر علائمی نداشته باشید، معاینه منظم چشم برای اطمینان حاصل کردن از سلامت چشم و حفظ قدرت بینایی توصیه میشود.

فقط یک چشم پزشک قادر به انجام تست جامع چشم است تا ببییند شما نیاز به عینک دارید یا خیر. اگر نتایج نشان می دهد که شما به عینک نیاز دارید، پزشک می تواند با شما درباره نوع لنزهایی که برای مشکل شما مناسب است، و همچنین هرگونه درمان دیگر، صحبت کند.

مولف: آرزو محب

کد: 50017551

زمان انتشار: جمعه 25 آبان 1397 09:20 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 121

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.