تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش سوم

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش سوم

صورت مربعی


این گونه صورت ها باید از فریم های باریک استفاده کنند و علاوه بر آن باید این فریم موازی با زاویه های صورت باشد. همچنین گوشه های عینک باید کشیده شده باشد و زاویه داشته باشد. همچنین در این صورت ها بهتر است فریم در بالا تر متصل شود. سعی کنید از فریم رمبعی استفاده نکنید. فریمی را انتخاب کنید که عرض آن بیش تر از عمق آن باشد.


صورت های لوزی


صورت های لوزی نیز صورت های خاصی به شمار می روند. سعی کنید مانند صورت های مثلثی با قاعده بالا، از فریمی که حداقل جلب توجه را انجام دهد استفاده نمایید.


چگونگی انتخاب فریم عینک متناسب


افراد در برخورد های اجتماعی صورت شما را می بینند و آن را در خاطر خود می سپارند. عینکی که انتخاب یم کنید و روی چهره خو داستفاده می کنید، قسمتی از هویت شما به شمار می رود. با استفاده از عینک می توانید به نکات مهمی راجع به شخصیت افراد برسید. شما می توانید به کمک عینک خود، آن چه را که دوست دارید بقیه راجع به شما تصور کنند، به درستی انجام دهید. 
شما باید برای این که عینک مناسب تهیه کنید، ابتدا به جنبه های مختلف زندگی خود بنگرید. اول از همه شغل خود را در نظر بگیرید. این که چجور شغلی دارید بسیار مهم است. برای خودتان بدانید که در چه نوع فعالیت هایی مشغول هستید. هدف خود را از داشتن عینک تعیین نمایید. افراد برای قرار گیری در موقعیت های مختلف، کفش های مخصوص آن موقعیت را می پوشند. بنابراین برای قرار گیری در موقعیت های مختلف می توان از عینک های مختلف نیز استفاده کرد. 
شما هیچ وقت با همان کفشی که به سر کار می روید، فوتبال یا والیبال بازی نمی کنید. همچنین از همان کفش در مهمانی ها استفاده نمی کنید. به همین صورت عینک در موقعیت های مختلف باید فرق کند. عینک هنگام مطالعه، آفتاب و یا تلویزیون می تواند متفاوت باشد.
عوامل زیادی در انتخاب قاب عینک تاثیر گذار است. ممکن است شما یک تاجر معروف باشید. ممکن است فردی باشید که با انسان های زیادی در تعاملید و به اصطلاح خوش مشرب هستید. ممکن است فردی باشید که به تازگی به بازنشستگی رسیده اید. در عین حال امکان دارد یک دانشجو و یا یک مادر خانه دار باشید. همچنین ممکن است یک فرد نویسنده و خوش ذوق باشید و یا سبک زندگی شما چند مورد از موارد گفته شده را در بر بگیرد. دقت کنید همواره باید به نوع فعالیت خود عمیق تر بنگرید تا بتوانید انتخاب صحیحی در نوع عینک خود داشته باشید.
برای این مورد می توانید از نظرات کارشناسی افراد مختلف بهره ببرید. ممکن است کسی در دور و بر شما باشد که اطلاعات جامعی راجع به عینک ها داشته باشد. همچنین کارشناسان زیادی هستند که می توانند در انتخاب عینک مناسب به شما کمک کنند. سعی کنید از نظرات آن ها بهره بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 
برای اغلب مردم هم ترین قضیه این است که آیا قاب عینکی که انتخاب کرده، به صورت او می آید یا خیر. اگر می خواهد قابل مناسب را انتخاب کندف اول باید بداند که صورت او چه شکلی است و چه نوع عینک هایی برای صورت او مناسبند. در مرحله بعد باید بداند با توجه به رنگ پوست او، قاب عینک انتخابی باید دارای چه رنگی باشد. عینک بیان کننده حالت صورت است و باید این کار را به بهترین شکل انجام دهد. فریم باید به گونه ای باشد که کاملا با صورت مطابقت داشته باشد. همچنین بین اندازه صورت و اندازه فریم بایستی تعادل برقرار باشد.


عینک مناسب برای صورت های گرد


صورت های گرد، پهن هستند و هیچ گونه زاویه ای ندارند. می توان صورت فرد را زاویه دار نشان داد. برای این کار از فریم های فاریک زاویه دار استفاده می کنند تا طول صورت بیشتر دیده شود. یک پل شفاف بر روی بینی قرار می گیرد که باعث می شود چشم ها بزرگ تر دیده شوند و بیشتر حالت مستطیلی پیدا می کند.


عینک مناسب برای صورت های بیضی


ایده آل ترین صورت، نوع بیضی شکل آن می باشد. در این نوع صورت بین قسمت های مختلف آن تناسب برقرار است. می توان به وسیله فریم های پهن تر، تعادل طبیعی صورت را حفظ نمود. همچنین فریم های گرد می توانند به این امر کمک شایانی کنند. این فریم ها نباید ضخیم و یا نازک باشند. باید سایز آن ها متعادل باشد.


عینک مناسب برای صورت های مستطیلی


این گونه صورت ها طولشان از پهنایشان بیشتر است. گونه ها در آن بلند هستند و ممکن است بینی نیز بلند باشد. برای این که صورت خود را کوتاه تر نشان دهید و تعادل ایجاد کنید، باید از فریم هایی استفاده کرد که در آن ها بازو ها از لنز شروع می شود و امتداد ان تا پشت گوش است. این کار باعث می شود تا صورت پهن تر به نظر برسد. در همین صورت یک پل کم ارتفاع روی بینی باعث می شود تا بینی کوتاه تر از اندازه خود باشد.


عینک مناسب برای صورت مثلثی قاعده پایین


در این صورت ها، پیشانی باریک است و گونه ها و چانه عریض می باشند. باید از فریم هایی استفاده کرد که پر رنگ هستند و قسمت بالایی صورت را پهن تر نشان می دهند. در این موارد می تواند قاب عینک در قسمت بالایی خود کمی ضخیم باشد.


عینک مناسب برای صورت مثلثی با قاعده بالا


در این نوع صورت ها، قسمت بالایی بسیار پهن است و قسمت چانه باریک می باشد. در این موارد باید از عینک هایی استفاده کرد که قسمت پایین آن ضخیم تر است و بیشتر به چشم می آید. همچنین استفاده از فریم های با رنگ روشن مناسب تر است. این عینک ها ساده هستند و در عین سادگی از وزن کمتری برخوردارند که باعث می شوند به بینی فشار وارد نشود.

مولف: ف.ب

کد: 50018751

زمان انتشار: شنبه 21 اردیبهشت 1398 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 79

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.