تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

انواع مختلف جنس فریم عینک

انواع مختلف جنس فریم عینک

در بازار فریم های عینک از جنس های مختلفی وجود دارند. هر کدام از آن ها تاثیر خاصی بر روی چهره فرد دارند. هنگامی که به فروشگاه رفته و قصد خرید عینک طبی و یا آفتابی دارید، از فروشنده تقاضا کنید تا فریم هایی در رنگ ها و طرح های مختلف در معرض دید شما قرار دهد. همچنین به وزن، برند و قیمت عینک ها نیز توجه کافی داشته باشید. 
در حقیقت اگر می خواهید یک عینک با کیفیت خریداری نمایید، ابتدا به جنس فریم آن توجه کنید. به این دلیل که هر کدام از فریم ها دوام خاصی دارند و پایداری آن ها با هم متفاوت است. بنابراین ضروری است تا جنس های مختلف فریم ها را بشناسید. ما در ادامه این مقاله در این باره مفصل صحبت کرده ایم.
اگر به دنبال عینک های رنگی هستید، سعی کنید فریم هایی را انتخاب کنید که جنسشان از زیلونیت یا استات سلولز است. این فریم ها وزن بسیار کمی دارند و در شکل های مختلف عرضه می شوند.
هنگامی که دارید فریم های رنگی انتخاب می کنید، فریم هایی که در بخش داخلی آن ها رنگ روشن به کار رفته اند، بسیار مناسب اند. این کار باعث می شود رنگ فریم در چشمان فرد انعکاس پیدا نکند و روی دید فرد تاثیر منفی نگذارد.
یکسری کارخانه نیز وجود دارند که برای تولید فریم از استات سلولز پروپیونات استفاده می کنند. ماده نام برده شده نوعی پلاستیک نایلونی می باشد که ضد حساسیت نیز هست. این ماده دارای وزن کم است و از شفافیت بالایی برخوردار است. اگر تمایل دارید از عینک های سبک وزن استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم سراغ این عینک ها بروید.
اولین بار در دهه 1940 فریم های نایلونی ساخته و به بازار عرضه شد. اما این ماده شکنندگی بالایی داشت، برای همین از نایلون های ترکیبی استفاده کردند. امروزه بعضی کارخانه ها برای تولید فریم های خود از نایلون های ترکیبی استفاده می کنند که دوام زیاد و وزن کمی دارند.
یکی از مواد اصلی برای تولید عینک های نمایشی و ورزشی، نایلون می باشد. جنس این فریم ها از نوع گریلامید، گلیمید و یا تروگامید است. این مواد در برابر گرما و سرما از خود مقاومت خوبی نشان می دهند. انعطاف پذیری آن ها نیز بالا است.
ممکن است ساخت فریم ها کمی سخت باشد. امروزه یکی از دلایل ساخت فریم به وسیله نایلون این است که بتوان بعضی از شکل ها و طرح ها را به راحتی ساخت. امروزه از پلاستیک هایی استفاده می کنند که از روغن هسته کرچک گرفته شده اند. این گونه پلاستیک ها برای ساخت عینک ها مناسب هستند.
روغن کرچک به عنوان ماده اولیه صابون شناخته شده است و روغن دستگاه ها نیز از آن تهیه می شود. این روغن توانسته به صنعت پلاستیک سازی نفوذ کند و به همراه دیگر نوع پلاستیک ها در بازار عرضه شود. قیمت نفت گران است. برای همین اخیرا استفاده از روغن کرچک در تولید پلاستیک رواج پیدا کرده است. می توان در هر جایی دانه کرچک را کاشت و سپس برداشت کرد. در حالی که این کار برای نفت غیر ممکن است.
البته این را بگویم که فریم های پلاستیکی دارای ایراداتی نیز هستند. ممکن است این فریم ها به راحتی بشکنند و یا در اثر حرارت زیاد ذوب شوند. همچنین در اثر گذشت زمان، دوام آن ها بسیار کم شده و پایداری خود را از دست می دهند. همچنین در اثر گذشت زمان رنگ آن ها نیز کم رنگ تر شده و از بین خواهد رفت. امروزه در عرصه مد دیگر از پلاستیک استفاده نمی کنند. 
برخی فریم ها از جنس تیتانیوم ساخته می شوند و در رنگ های مختلف عرضه می شوند. همچنین ضد حساسیت هستند. در ساخت فریم ها بیشتر از فلز مونل استفاده می کنند که می شود گفت ترکیبی از چندین فلز می باشد. مونل فلزی است که دارای خاصیت چکش خواری می باشد و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. این فلز دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نخواهد شد.
فریم های مونلی از نوع ضد حساسیت هستند. اما اگر فردی حساسیت پوستی شدیدی داشته باشد، ممکن است برای او کمی ایجاد سوزش کند. البته می توان از روکش هایی از جنس پالادیوم استفاده کرد تا دیگر این حساسیت به وجود نیاید. 
از دیگر فلزاتی که در ساخت فریم های عینک به کار می روند، می توان به تیتانیوم و بی تیتانیوم اشاره کرد. تیتانیوم فلزی نقره ای رنگ است و وزن آن سبک می باشد. همچنین دوام ان بالاست و زنگ نمی زند یا پوسیده نمی شود. از این فلز در صنایع مختلفی استفاده می کنند. صنایع هوا فضا و ابزار های پزشکی به این فلز احتیاج دارند.
این فریم ها در رنگ های مختلف تولید می شوند و ضد حساسیت هستند. بعضی از این فریم ها از تیتانیوم و بعضی دیگر از مس یا نیکل به وجود آمده اند. با این شرایط قیمت آن ها کمی کاهش پیدا خواهد کرد.
بریلیوم یک فلز طوسی رنگ است که برخی کارخانه از آن به عنوان جایگزین تیتانیوم استفاده می کنند. از ویژگی های این ماده می توان به ارزان بودن آن و تغییر رنگ ندادن آن اشاره کرد. کسانی که پوست اسیدی دارند، می توانند از فریم های با این جنس بهره ببرند. بریلیوم بسیار سبک است و دوام بسیار بالایی دارد.
از دیگر فلزات می توان به استیل ضد زنگ اشاره کرد. این ماده دارای وزن سبک است. همچنین غیر سمی است و از مقاومت بالایی برخوردار است. این فلز ها حاوی نیکل نمی باشند و همچنین حساسیت زا هم نخواهند بود. این نوع فلز همیشه در دسترس قرار خواهد داشت. قیمت آن نیز مناسب است. آلیاژ استیل و کروم، مواد اصلی سازنده این ماده هستند. همچنین امکان دارد دیگر فلزات نیز در آن یافت شوند. اکثر استیل ها 10 تا 30 درصد کروم نیز در خود دارند که باعث جلوگیری از پوسیدگی می شود. همچنین از زنگ زدگی آن ها جلوگیری می کند و باعث می شود در برابر حرارت از خود مقاومت نشان دهند.

مولف: ف.ب

کد: 50018143

زمان انتشار: یکشنبه 30 دی 1397 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 709

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.