تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

 6  تاثیری که هوای سرد روی چشمان شما میگذارد

 6  تاثیری که هوای سرد روی چشمان شما میگذارد

 

زمستان بعضی از محبوب ترین تعطیلات سال را به ارمغان می آورد، اما این فصل همچنین با سرما و بارش برف همراه است. گذشته از اینکه این فصل را دوست دارید یا از آن متنفرید، باید اقداماتی را انجام دهید تا خودتان را از خطرات بالقوه زمستان محافظت کنید.

در حالی که احتمالا به یاد دارید که خودتان را به خوبی بپوشانید و با احتیاط بیشتری رانندگی کنید ولی احتمالا از تاثیرات فصل بر چشمانتان غافل هستید. این خطرات اغلب کمتر از جاده یخ زده و یا صبح روز یخبندان خطرناک به نظر میرسند، اما مشکلات سلامت چشم نیز می تواند به همان اندازه خطرناک باشد.

 

خشکی چشم

هوای سرد بیرون و هوای گرم داخل خانه اغلب دارای رطوبت کمتر از محیط های دیگر است. در زمستان، ممکن است به دلیل این رطوبت کم، پوست خشک، لبهای شکسته و خشکی چشم را تجربه کنید. باد های سرد زمستان نیز ممکن است چشم شما را خشک کنند.

برای به حداقل رساندن توانایی خشک کردن هوا در فصل زمستان، خود را هیدراته کنید و میزان مصرف امگا 3 را افزایش دهید. شما همچنین می توانید از یک مرطوب کننده در خانه استفاده کنید تا کیفیت هوای داخل خانه را بهبود بخشد.

 

اشک بیش از حد

در حالی که بعضی از مردم در زمستان کمبود اشک دارند، برخی دیگر مشکلی برعکس آن دارند. آب ریزش چشمها میتواند به علت هوای سرد، رخ دهد. برای تعیین علت به زمان آبریزش توجه کنید.

اگر چشمان شما با خارج شدن از خانه و قرار گرفتن در معرض باد آب ریزش پیدا میکنند، از عینک های آفتابی یا عینک محافظ استفاده کنید تا از چشمانتان محافظت کنید. اگر در هنگام حضور در داخل خانه آب ریزش چشمانتان اتفاق می افتد، داروهای آلرژیک و قطره های چشم مناسب را برای کاهش اثر آلرژی فصلی امتحان کنید. اگر نمیتوانید علت چشم های آبریزشان را تعیین کنید یا اگر درمانهای بدون نیاز به پزشک تاثیری نداشته باشد، به خصوص اگر میزان آب ریزش، دید چشم شما را تغییر دهد، به یک متخصص چشم مراجعه کنید.

 

حساسیت به نور

هرچند آسمان ممکن است تیره به نظر برسد، اما بارش برف و یخ باعث ایجاد بسیاری سطوح بازتابنده است که می تواند به میزان قابل توجهی مقدار نور را افزایش دهد. اگر چشمهای حساس دارید، نورهای درخشان زمستانی ممکن است باعث بیشتر چشمک زدن، ناراحتی و سایر علائم شود.

بعضی از افراد حساسیت نوری جدیدی را در طول زمستان به علت شرایطی که به عنوان "کوری برف" شناخته می شوند، تجربه میکنند که در بخش 5 بیشتر توضیح خواهیم داد. هنگامیکه برای مدت زمان طولانی در خارج از منزل هستید، از جمله هنگام پیاده روی، برف روبی، یا انجام سایر فعالیت های روزمره، همیشه از شچم خود محافظت کنید.

 

قرمزی

شرایط سخت زمستان می تواند باعث ایجاد قرمزی، حساسیت و التهاب در ناحیه چشم شود. ممکن است پلک های متورم یا تغییر رنگ چشم داشته باشید. شما ممکن است اسپاسم پلک یا تیک های غیر ارادی را تجربه کنید که چشم شما را میلرزاند.

این قرمزی می تواند ناشی از چشم های خشک، آلرژی های فصلی، و یا کوری برفی باشد. برای کاهش ناراحتی چشم های ملتحمه، یک کمپرس سرد مانند یک دستمال مرطوب را بکار بگیرید و یک سر درد بدون نیاز به تجویز پزشک مصرف کنید. اگر علائم شما همچنان ادامه داشته باشد، به پزشک چشم مراجعه کنید تا علت تحریک را تعیین کنید.

 

آفتاب سوختگی

هنگامی که شما آفتاب سوختگی را تجسم میکنید، احتمالا قرمزی و پوست پوست شدن پوست خود را تصور می کنید، اما حضور مدت زمان طولانی در معرض نور می تواند به چشم شما آسیب برساند. آفتاب سوختگی چشم و کوری برفی اغلب به طور همزمان رخ می دهد. اگر افزایش حساسیت نور را متوجه شوید، ممکن است چشم شما دچار آسیب از نور UV شده باشد، به خصوص اگر شما خارش یا درد را نیز حس کنید.

هنگامی که در فعالیت های فضای باز در ارتفاع زیاد شرکت می کنید، بیشتر آسیب می بینید. اگر از ورزش های زمستانی مانند اسکی لذت می برید، همیشه از محافظ چشم استفاده کنید. اگر علائم آفتاب سوختگي چشم را تجربه کنيد، به پزشک خود مراجعه کنيد. درمان می تواند ناراحتی حاد شما را کاهش دهد و خطر عوارض طولانی مدت، از جمله کاهش بینایی و دژنراسیون ماکولا را کاهش دهد.

 

تغییرات دید

در حالی که بسیاری از مشکلات سلامتی چشم در زمستان ناشی از افزایش نور و یا کاهش رطوبت می شود، همچنین مشکلات چشمی ناشی از دمای سرد را نیز تجربه کنید. دماهای بسیار پایین باعث می شود رگ های خونی در داخل و اطراف چشم ها تنگ شوند، و این تنگی می تواند تغییرات بینایی فوری را ایجاد کند، مانند تار شدن و دوبینی. احتمال روی دادن این تغییرات زمانی بیشتر میشود که شما برای مدت طولانی در خارج در دمایی پایین تر از دمای انجماد حضور داشته باشید.

اگر تغییرات دید ناشی از سرما را در خود متوجه شدید، در اسرع وقت به یک مکان گرم بروید. اگر دید طبیعی شما بعد از 30 دقيقه باز نگشت، به پزشک مراجعه کنيد. یک متخصص چشم ممکن است از قطره های چشم پزشکی استفاده کند تا عروق خونی چشم شما را به اندازه عادی خود برساند.

اگر هر گونه مشکالت فصلی ذکر شده در بالا را تجربه کنید، با پزشک چشم مشورت کنید. در حالی که برخی از مسائل بهداشتی چشم، با افزایش درجه حرارت روشن رفع می شود، برخی دیگر ممکن است بدون اقدامات پزشکی ناراحت کننده و به طور بالقوه خطرناک باشد.

مولف: آرزو محب

کد: 50017422

زمان انتشار: جمعه 4 آبان 1397 08:30 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 3425

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.