تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

6 آسیب جدی مشکلات چشمی

6 آسیب جدی مشکلات چشمی

 

تغییرات قدرت بینایی غیرمعمول نیستند، ولی میتوانند سلامت شما را در معرض خطر قرار دهند.

تغییرات دید، مانند مشکل تمرکز یا تشخیص رنگ، با افزایش سن معمول است. اما مشکلات چشم، به ویژه از دست دادن دید، بیش از یک عامل مزاحمت است. مشکلات دید ممکن است هشدار دهنده ی مشکلات جدی در سلامت باشند و می توانند خطر آسیب یا مرگ را افزایش دهند.

اینکه چند وقت یکبار باید چشمانتان معاینه شود بستگی به عوامل متعددی نظیر سن و اینکه آیا در معرض خطر دیگر مشکلات چشم (مانند افراد مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا یا افرادی که جراحی چشم داشته اند) هستید دارد. انجمن چشم پزشکی امریکا معاینه چشم را به صورت هر دو سال یک بار برای بیماران بدون ریسک و معاینات سالانه برای بیماران در معرض خطر بین 18 تا 60 ساله توصیه میکند. برای بیماران 61 ساله و بالاتر، نیز معاینه سالیانه توصیه میشود.

 

در اینجا 6 دلیل برای این که شما تغییرات قدرت بینایی خود را باید جدی بگیرید آورده شده است:

 

1. از دست دادن بینایی می تواند خطر مرگ شما را افزایش دهد. از دست دادن بینایی با توانایی فرد برای تکمیل وظایف اساسی،که تحت عنوان فعالیت های زندگی روزمره (IADL) نیز شناخته می شود (مانند خرید مواد غذایی، استفاده از تلفن و یا انجام کارهای خانه)  تداخل دارد.

بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده در JAMA Ophthalmology، کاهش IADL با افزایش خطر مرگ همراه است. محققان دریافتند افرادی که دچار مشکالت IADL شده بودند 31 درصد بیشتر از میزان مرگ و میر در طی دوره 8 ساله را نشان دادند.

2. مشکلات دید ممکن است پرچم قرمز برای سایر مسائل مربوط به سلامت باشد. پیری تنها عامل نیست که می تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. مشکلاتی مانند دیابت و فشار خون بالا می تواند مشکلات چشمی ایجاد کند.

طبق گفته موسسه ملی بهداشت امریکا، دیابت یکی از علل اصلی نابینایی در ایالات متحده است. داشتنسطح قند خون بالا به صورت مستمر می تواند موجب تاری دید و یا مشکل دیدن در شب شود. اگر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید و مشکلات بینایی دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

چک کردم چشم ها ممکن است نشان دهد که آیا شما در معرض خطر سکته مغزی هستید یا خیر. یک مطالعه 2013 نشان می دهد که امتحانی که در آن پشت چشم عکاسی می شود، تعیین می کند که کدام بیماران مبتلا به فشار خون بالاترین خطر سکته مغزی را دارند. سایر شرایطی که میتوان با امتحان چشم تشخیص داد عبارتند از: مولتیپل اسکلروزیس، آپنه خواب و کلسترول بالا.

3. از دست دادن بینایی به افسردگی مرتبط است. بر طبق یک مطالعه در سال 2013، بزرگسالان مبتلا به از دست دادن بینایی 90 درصد احتمال افسردگی بیشتری نسبت به افرادی که دچار مشکلات بینایی نبودند دارند. محققان دریافتند که بیش از 10 درصد افراد مبتلا به فقدان بینایی علائم افسردگی حاد را گزارش کرده اند. همچنین این مطالعه نشان داد که شیوع افسردگی در بین افراد مبتلا به فقدان بینایی 11.3 درصد بوده است، در مقایسه با 4.8 درصد در افراد مبتلا به اختلال بینایی.

4. از دست دادن بینایی می تواند موجب اضطراب شود. یک مطالعه 2014 نشان داد که از بین رفتن بینایی با علائم اضطراب در افراد مسن بیشتر میشود. یک مطالعه قبلی نشان داد که افراد سالمند مبتلا به کمبود دید، در مقایسه با افراد مسن بدون مشکل بینایی سطح کيفيت زندگی پایین تری مانند علائم افسردگی و اضطراب گزارش داده اند.

5. میدان دید کمتر، سقوط بیشتر. یک مطالعه 2007 نشان داد که از دست دادن عملکرد میدان بصری - به معنی کل منطقه که در آن اشیا را می توان با استفاده از دید محیطی در حالی که چشم بر روی یک مرکز تمرکز کرده است دید - خطر سقوط در افراد مسن را افزایش می دهد.

6. گلوکوم خطر تصادف را افزایش می دهد. طبق یک مطالعه سال 2012، افراد مبتلا به گلوکوم پیشرفته - که یک بیماری چشم است که بر روی بینایی تاثیر می گذارد - دو برابر بیشتر تصادفات اتومبیل داشته اند.

 

مراقبت از چشم در حین افزایش سن

 

آیا می خواهید آسیب چشمی مرتبط با سن کاهش یابد؟ به این چند نکته توجه کنید:

 

• از عینک آفتابی استفاده کنید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند سبب آب مروارید و حتی دژنراتیو ماکولا - یک بیماری مزمن چشم است که باعث از دست دادن بینایی می شود – شود، بنابراین برای محافظت از چشم خود مهم است که از عینک های آفتابی استفاده کنید. عینک آفتابی بزرگ با فیلترهای UV را انتخاب کنید. پوشیدن یک کلاه گسترده نیز می تواند به شما در حفاظت از اشعه های خورشیدی کمک کند.

• بیشتر بخوابید. کمبود خواب موجب تشدید کشیدگی چشم می شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید حداقل هشت ساعت خواب در شب داشته باشید. 

• ترک سیگار. سیگار کشیدن می تواند باعث بیماری چشم شود، زیرا جریان خون را به چشم ها کاهش می دهد و جذب مواد سمی توسط چشم را افزایش می دهد. 

• وقفه های مکرر در کار ایجاد کنید. به طور میانگین هر امریکایی 9 ساعت از شبانه روز را با نگاه کردن به مانیتور سپری میکند(از جمله رایانه، تلویزیون، تلفن همراه و تبلت) و حدود 70 درصد از بزرگسالان ایالات متحده در معرض نور دیجیتال هستند. به چشمانتان ببخشید: هر ده تا سی دقیقه یک بار چشم خود را ده ثانیه از مانیتور بردارید و به مکان دوری نگاه کنید.

مولف: آرزو محب

کد: 50017627

زمان انتشار: یکشنبه 27 آبان 1397 08:09 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 70

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.