تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

نحوه ساخت عینک دودی چوبی – بخش دوم

نحوه ساخت عینک دودی چوبی – بخش دوم

 

مرحله ششم: شکل دادن بدنه فریم


اکنون نوبت آن رسیده است که بدنه فریم را شکل دهیم. این قسمت از فریم بر روی صورت قرار خواهد گرفت و اگر کوچک‌ترین ایرادی داشته باشد، به راحتی دیده خواهد شد. در این زمینه باید نهایت تلاش را به خرج دهید. سعی کنید دو طرف بدنه کاملا با هم تقارن داشته باشند. اکنون موقع آن است که شکلی را که بر روی کاغذ رسم کرده‌اید، به فریم انتقال دهید تا دقت کار شما افزایش یابد.
در این مرحله از دریل استفاده کنید تا محل قرار گیری لنز‌ها سوراخ شود. سپس با استفاده از اره عمودبر، تکه‌های چوب را برش دهید. باید یک پایه برای اره ساخته باشید و به وسیله آن بدنه فریم را برش دهید. ساخت این پایه با تکه‌های چوب اضافه ممکن است و برش‌ها راحت‌تر و دقیق‌تر خواهند شد.
خطوط کشیده شده را با دقت فراوان برش دهید. اگر جایی نیاز به دریل داشتید، حتما از آن بهره بگیرید. اگر تمایل دارید از ابزار دستی استفاده کنید، اره مویی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در روی خطوط یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و تیغ اره را از آن رد نمایید. اکنون میتوانید بر روی خطوط حرکت کنید. در مرحله اول، محل قرار گیری لنز‌ها را به طور کامل برش دهید. در ادامه می‌توانید قست‌های اضافی را جدا کنید. در نهایت می‌توانید با استفاده از سنباده، لبه‌های فریم را صاف نمایید.


مرحله هفتم: ساختن دسته ها


با همان روشی که توانستیم بدنه اصلی فریم را بسازیم، دسته‌ها را نیز خواهیم ساخت. ابتدا روکش‌ها را در سایز مناسب برش دهید و سپس به هم چسب بزنید. این روکش‌ها را در داخل پلاستیک قرار داده و بین پایه بگذارید. به وسیله گیره، پایه‌ها را سفت نمایید. منتظر بمانید تا چسب خشک شود. می‌توانید در روی روکش، شکل دسته‌ها را بکشید. سپس آن‌ها را به وسیله اره مویی یا اره عمودبر برقی برش دهید. در آخر کار، دسته‌ها را به وسیله سنباده صاف نمایید.


مرحله هشتم: آماده سازی محل قرار گیری لنز ها


این مرحله بسیار مهم است. در این مرحله باید داخل محل قرار گیری فریم شیار زده شود، به گونه‌ای که لنز بتواند در داخل آن قرار بگیرد. ایجاد شیار کار سختی است و باید دقت بالایی خرج داد. برای ساخت این شیار‌ها می‌توانید هم از دست و هم از ابزاری مانند کاتر بهره بگیرید. همچنین برای راحتی کار می‌توانید از ابزار برقی بهره بگیرید. 
اگر درمل در اختیار دارید، می‌توانید تیغه فرز کاری را خریداری نمایید و یکسری شیارهایی را ایجاد نمایید. برای این کار دریل و تیغه را روی میز قرار داده و اقدام به روشن کردن دستگاه نمایید. اکنون بسیار آرام، فریم را داخل تیغه قرار داده و در روی لبه‌های داخلی، یکسری شیار بیندازید.
ممکن است بخواهید از ابزار‌های دستی استفاده کنید. در این صورت می‌توانید تیغه فرز کاری خریداری کرده و آن را به صورت برعکس روی میز بگذارید. فریم را به تیغه چسبانده و در آن فشار ایجاد کنید تا شیار‌ها تشکیل شوند.
اکنون جلوی فریم فراهم شده است. نوبت آن است که دسته‌ها چسبانده شوند. 


مرحله نهم: اتصال دسته‌ها


برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی بهره بگیرید. برای این کار می‌توانید برش‌ها را به صورت پازلی انجام داده و یک میخ یا پیچ را از آن عبور دهید. برای این که دو طرف فریم و سر دسته‌ها را شکل دهید، می‌توانید از دستگاه CNC استفاده کنید. همچنین استفاده از اره عمود بر برقی یا اره مویی جالب توجه است. شکل را روی دسته‌ها و بدنه فریم کشیده و برش را آغاز نمایید. قبل از این که برش را انجام دهید، قطعات را بر روی یک پایه قرار داده تا هنگامی که برش انجام می‌دهید، دچار ترک نشوند.
برای این که بتوانید میخ یا پیچ را رد کنید، باید سر دسته‌ها و دو طرف فریم را سوراخ نمایید. یک مته را انتخاب کنید و با استفاده از آن به دریل قسمت‌های بریده شده بپردازید. دریل هر کدام از قطعات باید به صورت جداگانه انجام پذیرد. قسمت‌های بریده شده را به وسیله سنباده صاف نمایید. در بالا و پایین میخ، هر کدام یک میخ قرار دهید. اکنون امکان این وجود دارد که دسته‌ها را در جایشان گذاشته و میخ‌ها را به داخل سوراخ دسته‌ها فرو کنید. اکنون این کار را برای طرف دیگر دسته هم انجام دهید.


عینک شما آماده است


اکنون فریم عینک شما آماده شده است و می‌توانید از آن استفاده نمایید. همچنین با استفاده از روغن چوب می‌توانید روی آن را بپوشانید. با این کار ظاهر عینک شما فوق العاده می‌شود. هم چنین در مقابل خط خوردگی از خود مقاومت نشان می‌دهد. همچنین امکان این وجود دارد که عینک خود را رنگ نمایید. روغن‌های چوب بر پایه نفت باعث می‌شوند مقاومت فیبر افزایش یابد. اکنون لنز‌ها را داخل فریم قرار داده و از زیبایی مدرن عینک چوبی خود نهایت لذت را ببرید. می‌توانید جنس و ترکیب روکش‌ها را عوض کرده و مدل‌های مختلفی از عینک چوبی را بسازید.
 

مولف: ف.ب

کد: 50018943

زمان انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 284

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.