تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

واربی پارکر

واربی پارکر

تاریخچه ​

 

این شرکت در سال ۲۰۱۰ توسط نیل بلومنتال ، اندرو هانت، دیوید گیلبوا و جفری ریدر تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد. نام "واربی پارکر" الهام گرفته شده از دو شخصیتی است که به قلم نویسنده جک کروآک در یک مجله ظاهر شده بودند. نام رسمی شرکت JAND Inc است و "واربی پارکر" نام تجاری شرکت است.

شروع این شرکت در برنامه تجارت وارتون متعلق به دانشگاه پنسیلوانیا ست. این شرکت از طریق این برنامه توانست ۲،۵۰۰ دلار برای  سرمایه‌گذاری اولیه دریافت کند و در فوریه ۲۰۱۰ آغاز به کار کرد. مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی، شرکت توسط سایت Vogue تحت پوشش قرار گرفت. در می ۲۰۱۱، واربی پارکر اولین بار سرمایه خود را به مبلغی بالغ بر ۲.۵ میلیون دلار افزایش داد. در سپتامبر ۲۰۱۱، این شرکت مجموعه‌ای از ۱۲.۵ میلیون دلار رشد سرمایه داشت. در فوریه ۲۰۱۳ با سرمایه گذاران امریکن اکسپرس و میکی درکسلر توانست ، این مجموعه ۳۷ میلیون دلار در دور دوم سرمایه گذاری کسب کند، و ۴ میلیون دلار افزایش سرمایه داشت.

واربی پارکر  در سال ۲۰۱۱، بیش از ۱۰۰،۰۰۰ جفت عینک را تولید و صادرکرد در حالی که فقط ۶۰ کارمند داشت. این تعداد تا پایان سال ۲۰۱۲ به حدود ۱۰۰ کارمند رشد کرده بود.. ​

این شرکت در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که طرح‌هایی برای ایجاد یک آزمایشگاه اپتیکی در شهر روکلند، نیویورک دارد که در آن برای ایجاد و تولید عینک در خانه به جای پرداخت کنندگان خارجی، اعلام آمادگی کرد. فضای این آزمایشگاه ۳۴،۰۰۰ فوت مربع بود و ۱۳۰ نفر از کارکنان را برای آن استخدام کردند. آزمایشگاه اپتیکی در سال ۲۰۱۷ باز شد. در ۱۴ مارس ۲۰۱۸، واربی پارکر ۷۵ میلیون دلار در مجموعه بودجه سری E برای سرمایه‌گذاری در حدود ۳۰۰ میلیون دلار افزایش داد.

 

مدل خرده‌فروشی ​

 

این شرکت در ابتدا عینک ها را به صورت آنلاین و از طریق چندین مکان در سرتاسر آمریکا و کانادا می‌فروخت. برنامه "خانه - امتحان مجدد" یک استراتژی است که توسط این شرکت ابداع شد بدین صورت  که در آن مشتریان پنج فریم از وب سایت را انتخاب می‌کرد، و می‌توانست برای پنج روز به صورت رایگان در خانه امتحانشان کند و بعد فریم محبوب خود را انتخاب کند. این شرکت برنامه‌هایی دارد که در آن مشتریان یک عکس از خود را در اپلیکیشن  آپلود ‌کنند و به طور مجازی عینکی که متناسب با صورت خود است را انتخاب کند. واربی پارکر به طور انحصاری در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرده و اولین فروشگاه خود را در سال ۲۰۱۳ افتتاح کرد. وقتی درآمد واربی شروع به رشد کرد، شرکت شروع به باز کردن نمایشگاه‌هایی در سراسر کشور کرد تا برند خود را بسازد. این شرکت همچنین در سال ۲۰۱۵ با نخستین هم‌کاری با خرده‌فروشی ملی شرکت نوردستورم توسعه داد. این موضوع به شرکت اجازه داد تا شش فروشگاه "پاپ آپ" را در سراسر کشور تاسیس کند. این برند از آن زمان به مشارکت‌ها و پاپ آپ ها علاقمند شدند. واربی پارکر در سال ۲۰۱۷ در حدود ۷۱ مکان در ۲۸ ایالت آمریکا فعالیت می‌کرد از جمله در واشنگتن دی سی، ، دو فروشگاه در تورنتو.

به گفته CNBC، به دلیل رشد پایدار و موفقیت فیزیکی، این شرکت قصد داشت تا پایان سال ۲۰۱۸ در حدود ۱۰۰ فروشگاه در سراسر آمریکا فعالیت کند. این شرکت پس از افتتاح فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود، قصد دارد سیستم جدی فروشی به اسم  (POS) را توسعه دهند.

 

محصولات ​

 

واربی پارکر محصول خود را در خانه طراحی می کرده است  و مستقیما از طریق وب سایت و مغازه‌های آنها را به مصرف کنندگان می‌فروختند. این شرکت مواد مخصوص خود مانند استات را از ایتالیا وارد می کرد و سپس به تولید قاب‌ها در همان کارخانه‌های چینی می پرداخت. این فرآیند تولید، واربی پارکر را قادر می‌سازد تا شیشه‌های لنزها را با قیمت‌های رقابتی ارایه دهد. به طور متوسط ​یک مشتری واربی پارکر بیش از یک سفارش در سال را تکمیل کرده و میانگین ۱.۵ واحد برای هر سفارش خریداری می‌کند. علاوه بر عینک و عینک آفتابی، واربی پارکر عینک تک چشمی هم به فروش می‌رساند که با لنزهای تجویزی در دسترس همگان هستند.

 

برنامه های خیریه ​

 

واربی پارکر از یک مدل کارآفرینی اجتماعی استفاده می‌کند، که به عنوان "یکی بخر یکی بده" توصیف می‌شود. برای هر جفت از لیوان‌های خریداری‌شده، شرکت به تولید یک جفت دیگر عینک برای سازمان غیر انتفاعی می‌پردازد. به نوبه خود شیشه‌های را به مشتریان یا شرکت‌ها در کشورهای در حال توسعه به عنوان راهی برای تشویق کارآفرینی به فروش می‌رساند. با توجه به مانیتور علوم مسیحی، این مدل بازاریابی مثبتی برای شرکت فراهم می‌کند، و استفاده از VisionSpring به عنوان یک شرکت واسطه ممکن است به برخی از انتقاداتی که در کفش‌های Toms وارد شده‌اند بپردازد که از یک مدل مشابه استفاده می‌کند. در ژوئن ۲۰۱۴، واربی پارکر اعلام کرد که ۱۰۰۰۰۰۰ عینک را به افراد نیازمند توزیع کرده‌است. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که ۱۰۰ % کربن خنثی است.

 

http://idealopticshop.ir/%D9%85%D8%AC%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF/%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1

مولف: ف.ب

کد: 50019237

زمان انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1398 01:28 ب.ظ

تعداد نمایش: 196

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.