تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

برند لنز و فریم عینک رودن استوک Rodenstock

برند لنز و فریم عینک رودن استوک Rodenstock

 

 

 

برای افرادی که استفاده­ تخصصی از عینک و لنز می­کنند، برند رودن استوک، برندی آشنا و محبوب است. برند رودن استوک در سال 1877 توسط یک تولید کننده آلمانی در شهر Würzburg تاسیس شد. هم اکنون در بیش از هشتاد کشور جهان نمایندگی دارد و با احداث مستقیم چهارده سایت تولید لنز و فریم عینک در دوازده کشور جهان، فعالیت مستقیم دارد. تاکنون شرکت رودن استوک بیش از پنجاه جایزه به ازای تکنولوژی برتر در فریم عینک و لنز دریافت کرده است.

 

تاریخچه رودن استوک

پایه و اساس رودن استوک توسط جوزف رودن استوک به کمک کارگاه­ها و فروشگاه­هایی در قالب ارائه لنزها، قاب عینک، فشار سنج و ابزارهای اندازه گیری، ایجاد شد. در سال 1880 اولین محصول رسمی رودن استوک، یعنی لنزهای دیاگرام تولید شد. درست در دوسال بعد صادرات بین المللی محصولات رودن استوک آغاز گردید. این شرکت از سال 1883 به شهر مونیخ منتقل شد. شرکت رودن استوک متناسب با زمانه، شروع به نوآوری نمود؛ به طوری که سنل سوم لنزها را با تمرکز ویژه­ای تولید کرد. این تولیدات، در سال 1955 با استقبال ویژه­ای رو به رو شد و توانست بیش از یک میلیون را به فروش برساند. همچنین در دهه 1980 با تمرکز بر لنزهای خود تنظیم کننده بر اساس نور خورشید، به موفقیت خوبی دست یافت. دهه نود، نقطه عطفی برای شرکت بود؛ چراکه فروش منحصر به فردی به عنوان تولید کننده لنز و فریم، به طور مداوم، صورت پذیرفت. راز گسترش مداوم بازار شرکت رودن استوک تنها نوآوری­های پی در پی بود. در سال 2000 با اختراع لنزهای پیشرفته، برگی زرین در پرونده خود ایجاد نمود. این در حالی است که در همین سال، بخش اپتیک دقیق به LINOS AG فروخته شد که در سال 2010 توسط گروه Qioptiq به صورت زیر مجموعه رودن استوک، فعالیت در این زمینه، پیگیری شد. بخش عینک نیز هم اکنون متعلق به شرکت اروپایی Bridgepoint است که همچنان با لوگوی رودن استوک ، محصولات خود را تولید و به فروش می­رساند.

 

انواع عینک­های رودن استوک

در دسته بندی­های کلی عینک­های رودن استوک به شرح زیر طبقه بندی می­شوند:

 

عینک­های آفتابی

عینک­های آفتابی رودن استوک بنابر نظر بسیاری از دوست­داران مد، لوازم جانبی مناسبی برای انواع استایل­ها فراهم می­کند. اما سازندگان و تولید کنندگان این عینک­ها، بر این باور هستند که به لطف تکنولوژی نوآورانه رودن استوک، عینک­های آفتابی مورد نظر کارایی بسیار بهتر و بیشتر از یک مد ساده را دارند. استفاده از لنزهای با کیفیت در ساخت آن­ها و همچنین ظرافت و دقت در ساختار عینک­های آفتابی رودن استوک، باعث منحصر به فرد شدن آن­ها گردیده است. این عدسی­ها طوری ساخته شده­اند که در عین محافظت از چشم­ها در برابر اشعه خورشید، رنگ واقعی و از اشیا و دیدی طبیعی برای مصرف­کننده را فراهم می­سازند. ذکر این نکته ضروری است که نور خورشید حاوی میزان بالایی از نور آبی رنگ است. این نور آبی زیاد منجر به بر هم زدن نورهای دیگر و دید کم کنتراست می­شود. عینک­های آفتابی رودن استوک فیلتر تابش نور آبی به سطح مطلوب را دارند. در نتیجه در نور طبیعی، مصرف­کننده این عینک­ها می­توانند اشیا را با کنتراستی بالا و رنگ­ها را به صورت طبیعی مشاهده کنند.

 

عینک­های مخصوص دوربینی

عینک­ها و لنزهای تماسی دروبینی ویژه رودن استوک، به درستس عیب بینایی شما را تصحیح می­کنند. این متمایز بودن در تیز دیدن تمامی زوایا و گوشه­ها در کلیه­ی صحنه­های زندگی به ویژه در ترافیک، مشخص می­شود. از ویژگی­های عدسی­های دوربینی رودن استوک می­توان به شفافیت بالای تصاویر در نور ضعیف، استفاده آسان، انطباق لنز با همه­ی چشم­ها و عدم وجود بزرگنمایی یا ابهام چشم­ها اشاره کرد. این قابلیت برای این نوعدسی­ها وجود دارد که با توجه به نسخه پزشک، متناسب با چهره­ی فرد، عدسی­ها ساخته شوند. این امر باعث تفاوت قابل توجه در مقایسه با لنزهای سنتی می شود.

 

عینک­های مخصوص مشاهده کامپیوتر

این عینک­ها مناسب برای زندگی روزمره دیجیتال هستند. در محل کار، فاصله دید با میز کار و مانیتور باید برای چشم سازگار باشد. چرا که اغلب مشاهده مانیتور به صورت طولانی باعث خشکی چشم، سر درد و تنش در گردن و شانه می­گردد. عینک­های مخصوص مشاهده کامپیوتر این مشکلات را حل کرده­اند. عینک مخصوص مشاهده کامپیوتر باعث تسهیل در حرکات چشم می­شوند. همجنین تنش وارده به چشم را کاهش می­دهد. این لنزهای پیشرفته سبب می­شود که فاصله صفحه مانیتور و در واقع تصویر، از نزدیک به فاصله­ای دورتر منتقل شود. دیدن مانیتور به طور کلی برای فاصله­ی چهل سانتی متری بهینه در نظر گرفته می­شود. این موضع در این عینک­ها به طور کامل لحاظ می­شود. همچنین حجم بابلا و غیر طبیعی نور آبی در مانیتور و گوشی همراه و ... می­تواند سبب کاهش رضایت و خرسندی شما گردد. این عینک­ها می­توانند به میزان قابل توجه­ای حجم نور آبی را کاهش دهند.

عینک­های مخصوص ورزش

این عینک­ها مخصوص محافظت از چشمان شما در برابر باد، گرد و غبار، حشرات و حتی شاخه­های کنار جاده در هنگام ورزش کردن می­باشند. در هنگام ورزش کردن و تابش نور خورشید، دید کلی برای ورزشکار بسیار مهم است. این عینک­های مخصوص ورزش ضمن ایجاد دیدی مناسب از چشم­ها در برابر نورآفتابش مضر نیز، محافظت می­کنند. از دیگر ویژگی­های این عینک­ها می­توان به بالا بودن انحنا در فریمشان برای سهولت در استفاده، وزنی سبک، نشان دادن انواع رنگ­ها با وضوح و کیفیت بالا، عدم درخشش در برار انعکاس نور، ضد انفجار و دارای فیلتر حرارتی مادون قرمز، اشاره کرد.

 

عینک­های مخصوص رانندگی

بسیاری از مشکلات در رانندگی به علت شرایط ناگوار در رانندگی و نبود دید صحیح ایجاد می­شود. عینک­های مخصوص رانندگی رودن استوک، چشم انداز خوب برای سفر و ایمنی را ارائه می­دهند. از آنجایی که این عینک­ها تنها برای رانندگی طراحی نشده­اند، به سادگی می­توان از آن­ها برای سایر زمان­های روز نیز استفاده نمود. این عینک­ها در شرایط ضعیف نور نیز بینایی ایمنی برای راننده فراهم می­کند و زمان خیره شدن به جاده را به میزان قابل توجه­ای کاهش می­دهد.

 

عینک­های مخصوص مطالعه

استفاده از عینک­های مطالعه لذت خواندن را دوچندان می­کند. چرا که باعث می­شود از لحاظ جسمی خستگی کمتر ایجاد شود. افرادی که می خواهند در خواندن رمان ها و روزنامه ها، متبحر باشند، می توانند راه حل مطلوب را در یک جفت عینک خواندن با کیفیت بالای رودن استوک، پیدا کنند. دور نگه داشتن کتاب برای افرادی پیرچشمی دارند، امری مشکل است. میزان نمره چشم ما تغییر می کند، و به طور فزاینده ای در امر ایجاد فاصله، دچار مشکل می شود. سپس چشم ها به سرعت خسته می شوند و در هنگام خواندن سردرد ایجاد می­گرددبا ساتفاده از عینک مخصوص مطلاعه، این مشکل به راحتی حل می­شود.

 

عینک­های مخصوص کودکان

امروزه از هر پنج کودک، یک نفر عینکی می­شود. عینک­های مخصوص کودکان رودن استوک نه تنها بسیار زیبا هستند، بلکه به علت ایجاد ایمنی بیشتر در مواجهه کودک با خطر، از لنزهای پلاستیکی ساخته شده­اند. همچنین امکان انتخاب با گسترگی فراوان برای کودکان درنظرگرفته شده است. این عینک­ها ضد ضربه هستند و با مواد با کیفیت و سبک ساخته شده­اند.

 

عینک­های با عدسی شماره متغییر

در بسیاری از موارد شماره چشم تغییر می­کند و این تغییر بسیار با سرعت است. این لنزهای پیشرفته شرایط را طوری فراهم می­کنند که برای دیدن اجسام دور و نزدیک، به سرعت لنز مورد نظر تغییر کند و بهترین دید را میسر نماید. از مزایای این لنزها می­توان به بینایی دقیق و متغییر، نبودن تاری در لایه­ها، متناسب با شیوه­های زندگی هر فرد و حداقل انعکاس نور، اشاره نمود.

 

 

ضمانت انواع لنزهای رودن استوک

این شرکت برای انواع لنزهای خود کارت ضمانت خاصی در نظر می­گیرد. در نگاه اول این کارت­های تضمین، پیچیده به نظر می­رسند. اما اگر مصرف کننده از علائم اختصاری و نمادهای مرتبط، آگاه باشد، این کارت تضمین بسیار کاربردی خواهد بود. به طور کلی یک کارت ضمانت مطممئن می­تواند در هنگام آسیب به وجود آمده برای لنز، سریعا جایگزین ایجاد نماید. رده لنزها در زیر نمادها و اعداد مشخص شده­اند. به طور کلی سه دسته برای لنزهای رودن استوک تعریف می­شود. رده عالی، رده مناسب و رده­ مافوق عالی. همچنین در همگی این لنزها نام محصول، نوع آن و رنگ لنز، بر روی آن نوشته شده است. همچنین شماره­ای برای هر محصول در زیر آن درج شده است که حاوی تمامی اطلاعات مهم در حین تولید بوده است. این عدد برای پیگیری و ایجاد مشکل بسیار تعیین کننده است. برخی از لنزهای پیشرفته در رودن استوک دارای سرویس مسافرتی نیز هستند. به این معنی که در مواقع اضطراری و استفاده در خارج از محل اقامت فرد مصرف­کننده، خدمات جایگزین به فرد در زمان مناسب ارائه شود.

مولف: آرزو محب

کد: 50017424

زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 08:30 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 1455

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.