تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

نحوه تمیز کردن شیشه عینک

نحوه تمیز کردن شیشه عینک


افراد برای سلامت چشمان خود و با توجه به نظر پزشک به سمت عینک‌ها روی می‌آورند. این کار طبیعی است. اما آن‌ها باید با توجه به هزینه ای که پرداخته اند، یکسری مراقبت‌ها را از چشمان خود به عمل بیاورند. هیچ کسی دوست ندارد سرمایه خود را هدر دهد. بنابراین نظافت عینک بحث بسیار مهمی است. این عینک ممکن است طبی باشد و یا آفتابی. هر کدام دستور العمل خاص خود را دارند ولی در یکسری از کار‌ها مشترک اند. همواره در تمیز کردن عینک خود دقت نمایید که این کار باعث نشود تا شیشه عینک و یا دسته آن دچار آسیب شود. در این صورت تمیز کردن عینک جز ایجاد خسارت هیچ گونه خاصیت دیگری نخواهد داشت. در این مقاله به شما روش‌هایی را می‌آموزیم که بتوانید به این مهم برسید.


مرحله اول


مرحله اول مهم‌ترین مرحله است. قبل از این که به عینک دست بزنید، ابتدا دستان خود را با آب و صابون خوب بشویید. سعی کنید به نحوی آن را تمیز کنید که دیگر هیچ گونه آلودگی و چربی نداشته باشد. اگر این کار را نکنید، آلودگی‌های موجود به شیشه عینکتان سرایت می‌کند و از بین بردن آن سخت‌تر می‌شود.


مرحله دوم


شیر آب ولرم را باز کنید. عینک را زیر آن گرفته تا گرد و غبار عینک بریزد. سعی کنید فشار آب متوسط باشد تا آسیبی به عینک وارد نشود. به این وسیله می‌توانید کاری کنید تا دیگر بر روی عینکتان خش ایجاد نشود. به هیچ عنوان برای این کار از آب داغ استفاده نکنید. زیرا آب داغ باعث می‌شود شیشه عینک شما خراب شود و از بین برود. همچنین پوشش روی عینک را از بین برده و خاصیت واقعی عینک را از بین خواهد برد. به این زمینه توجه کافی داشته باشید.


مرحله سوم


یک قطره مایع دست شویی و یا ظرف شویی را بر روی هر کدام از شیشه عینکتان بریزید. برخی از مایع‌های ظرفشویی بسیار غلیظ هستند و در استفاده از آن‌ها نباید افراط کرد. پس در این موارد سعی کنید تنها یک قطره ریخته و کار خود را با همین یک قطره انجام دهید. ممکن است بخواهید از مایع دست شویی استفاده کنید. در این صورت دقت داشته باشید از مایع‌های دست شویی که در ترکیبات آن‌ها مواد نرم کننده به کار رفته اند استفاده نکنید. 


مرحله چهارم


در این مرحله هر دو شیشه عینک را به آرامی با دستان خود ماساژ دهید. گوشه‌های عینک می‌توانند مکانی باشند که در آن چربی‌ها و ذرات گرد و غبار جمع می‌شوند. سعی کنید این نواحی را نیز تمیز نمایید. 


مرحله پنجم


اکنون شیر آب ولرم را باز کرده و به وسیله فشار متوسط این آب، شیشه‌های عینک خود را آب کشی نمایید. اگر این مایع‌هایی که گفته شد، بر روی عینکتان پا بر جا بمانند، قطعا در روی آن ایجاد لک می‌کنند و در نتیجه برای دید فرد مشکل ایجاد می‌نمایند. 


مرحله ششم


در این مرحله مقداری عینک خود را تکان دهید تا ذرات آب از آن فاصله بگیرند. شما باید در این مرحله مطمئن شوید که عینک شما به طور کامل تمیز شده است. 


مرحله هفتم


یک دستمال و یا حوله تمیز بدون پرز انتخاب نمایید. به وسیله این دستمال، شیشه و دسته عینک خود را حسابی خشک کنید. ممکن است این کار را با دستمال آشپزخانه انجام دهید. در این صورت آن دستمالی را برگزینید که قبلا با مایع نرم کننده لباس مورد شست و شو واقع نشده باشد. اگر از این مواد استفاده شده باشد، باعث می‌شود یکسری لک‌ها بر روی شیشه ایجاد شده و تحت هیچ شرایطی از بین نروند. بهترین انتخاب این است که یک حوله بدون پرز انتخاب نمایید و حتی الامکان جنس آن نخی باشد. تمیز بودن آن نیز شرط اساسی است. سعی کنید به سلامت دستمال خود توجه ویژه داشته باشید. این دستمال باید تمیز باشد و از هرگونه گرد و خاک عاری باشد. این ذرات باعث می‌شود خش‌های عمیقی بر روی بر روی شیشه عینک به وجود بیاید و همچنین سلامتی شیشه عینک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. 


مرحله هشتم


این مرحله آخرین مرحله می‌باشد. در این مرحله باید یک بازبینی دقیق بر روی شیشه‌های عینک خود داشته باشید. اگر هرگونه لکه ای بر روی شیشه عینک خود مشاهده کردید، می‌توانید به وسیله یک دستمال میکروفایبر آن‌ها را تمیز کرده و زیبایی و طراوت را به آن هدیه کنید.
ممکن است فرصت نکنید که تمام مراحل بالا را انجام دهید. در ین صورت از دستمال‌های مرطوب مخصوص عینک استفاده کنید تا بتوانید شیشه عینک خود را تمیز کرده و پاک نمایید. این دستمال‌های از مواد خاصی تهیه شده اند که به تمیزی بیش از پیش عینک اهمیت می‌دهند. البته دقت کنید نباید از هر نوع دستمال مرطوبی استفاده کنید. تنها از دستمال‌هایی که به تمیزی عینکتان کمک کنند و باعث از بین رفتن پوشش رویی آن نشوند. 
 

مولف: ف.ب

کد: 50018707

زمان انتشار: جمعه 13 اردیبهشت 1398 08:30 ب.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 122

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.