تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

عینک آفتابی: چیزی بیشتر از یک لوازم جانبی

عینک آفتابی: چیزی بیشتر از یک لوازم جانبی

 

شما احتمالا می توانید از چندین شخصیت مشهور که به طور مداوم عینک آفتابی میزنند نام ببرید. آیا آنها به عنوان یک تیپ عمومی خاص خود از آن استفاده میکنند یا واقعا به آنها نیاز دارند؟

برای مثال جک نیکلسون. او همیشه از عینک آفتابی مخصوص خود استفاده میکند. حتی زمانی که در فضای بسته قرار دارد. او حتی بهترین جایزه اسکار خود را در سال 2006 در حالی که عینک آفتابی خود را که از لنزهای تیره در داخل فریم های ضخیم و سیاه ساخته شده بود، به چشم داشت دریافت کرد.

چرا نیکلسون همیشه عینک آفتابی میزند؟ بر اساس شایعات، فرد استیر (بازیگر) نیکلسون را متقاعد کرده است که این عمل ظاهری خوب به او می دهد. نیکولسون همچنین گفته است که آنها به حفظ او در حریم خصوصی کمی بیشتر کمک می کنند.

درباره بونو چی؟ مرد عنکبوتی U2 نیز عینک های آفتابی را به طور تمام وقت می پوشد. اما در سال 2014، او نشان داد که او از عینک به عنوان یک عینک استفاده می کند. او آنها را می پوشد زیرا بیش از 20 سال است که گلوکوم داشته است. لنزهای رنگی حساسیت نور به نور را که میتوانند در اثر گلوکوم رخ دهند کاهش میدهد.

بونو این را که عینک آفتابی بیش از اینکه وسیله ای برای خوش تیپی باشد کاربرد دارد. قبل از اینکه عینک آفتابی بعدی خود را انتخاب کنید، یاد بگیرید چگونه عینک آفتابی از چشمان شما حفاظت می کند و ویژگی های محافظتی را قبل از خرید بپرسید.

 

چرا عینک آفتابی اهمیت دارد

شما ممکن است فقط عینک آفتابی را در روشن ترین روزها و یا در طول ساعت های با آفتاب شدید استفاده کنید. اما شما باید عینک آفتابی را به طور مرتب بزنید. هر زمانی که خورشید خارج می شود، اشعه های UV را می فرستد که می تواند به چشم شما صدمه بزند. چندین نوع از این اشعه ها به طور بالقوه می توانند به بافت های حساس چشم آسیب برسانند:

• اشعه UVA. این اشعه ماوراء بنفش با انرژی پایین می توانند از طریق لایه های اتمی محافظتی (مانند لایه اوزون) و پوشش ابر عبور کنند. اشعه UVA می تواند به چشم شما نفوذ کند و به لنز یا شبکیه آسیب برساند.

• اشعه UVB. این اشعه ها دارای طول موج کوتاه تر از اشعه UVA هستند، که آنها را قوی تر می کند. اشعه UVB می تواند به قرنيه یا لنزهایتان آسیب برساند.

• اشعه HEV. HEV مخفف اشعه ماوراء بنفش با انرژی بالا است که نور آبی است که ما واقعا می توانیم ببینیم. تابش HEV طول موج کوتاهتری نسبت به اشعه UVA دارد، اما این اشعه ها هنوز هم می توانند به شبکیه برسند و باعث آسیب شوند.

 

هر ترکیبی از این اشعه ها می تواند منجر به آسیب بافت چشم شود. حتی یک بار قرار گرفتن در معرض شدید نور خورشید می تواند به چشم شما آسیب برساند، مانند حالتی که برای اسکی در هوای آفتابی عینک آفتابی نپوشید. با این حال، بیشتر آسیب های خورشید به چشمان شما در طول زمان تجمع می یابند، بنابراین آسیب بافت ها تا سال ها آشکار نخواهد شد. این تابشهای تجمعی می تواند منجر به مشکلات چشم مانند موارد زیر شود:

 

• آب مروارید، ابری شدن یک لنز چشم که چشم را مختل می کند

 

• دژنراسیون ماکولا، آسیب شبکیه ای که می تواند مانع از دید مرکزی شود یا منجر به نابینایی شود

 

• فوتوکراتیت، آفتاب سوختگی چشم که می تواند باعث از دست رفتن موقت بینایی چشم شود

 

• ناخنک چشم، رشد بافتی در سطح چشم است که می تواند آستیگماتیسم را ایجاد کند

 

عدم استفاده ازعینک آفتابی همچنین می تواند پوست اطراف چشم های شما را بیشتر مستعد ابتلا به سرطان پوست کند.

 

چگونه عینک آفتابی موثری را انتخاب کنید

 

عینک آفتابی بهترین محافظت در برابر اشعه های مضر خورشید و مشکلات چشمی مذکور است. هنگامی که شما برای خرید یک عینک جدید مراجعه میکنید، فقط به فریمهایی که مد روز محسوب میشوند توجه نکنید. اطمینان حاصل کنید که آنها دارای ویژگی های زیر نیز هستند:

• لنزها باید 99 تا 100 درصد از اشعه های UVA و UVB را مسدود کنند.

• لنزها باید 75 تا 90 درصد نور مرئی را فیلتر کنند.

• لنزها و فریم ها باید به طور ایده آل بزرگ باشند تا از محیط اطراف چشم بیشتر محافظت کنند.

البته، زمانی که اکثر مردم عینک آفتابی را خریداری می کنند، همچنین می خواهند به مد روز توجه داشته باشند. شما یک انتخاب گسترده ای از سبک ها را در فروشگاه عینک پیدا خواهید کرد. شما می توانید عینکی را که با صورت شما بهترین سازگاری را دارد و از مد روز هم تبعیت میکنید انتخاب کنید و متخصصین عینک می توانند فریم های انتخاب شده خود را با لنز هایی که به اندازه کافی محافظت می کنند، ادغام کنند.

اگر عینک های دائمی استفاده میکنید، از عینک ساز در مورد عینک های آفتابی طبی سوال کنید. این نوع عینک ها هم دید شما را تصحیح میکنند و هم از چشمان شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت میکنند تا شما به وضوح محیط اطراف خود را ببینید.

 

چه کسانی بیشتر به عینک آفتابی نیاز دارند

 

واقعا، همه باید عینک آفتابی را در زمانهایی که در خارج از منزل هستند استفاده کنند، اما برخی از گروهها به طور ویژه ای به عینک آفتابی نیازمندند:

• کودکتن. بسیاری از کودکان تقریبا روزانه ساعت ها در خارج از منزل برای بازی کردن با دوستان و رفتن به مدرسه صرف میکنند. آنها همچنین لنزهای واضحتری نسبت به بزرگسالان دارند، به این معنی که اشعه خورشید می تواند عمیق تر به داخل چشم نفوذ کند. اگر بچه دارید، عینک آفتابی را خریداری کنید و آنها را تشویق کنید در  زمانی که خارج از منزل بازی می کنند از آن استفاده کنند.

• هر کسی که در فضای باز کار می کند. بسیاری از بزرگسالان نیز برای کارهای مختلف، ساعت ها را در خارج می گذرانند. این افراد عبارتند از: کارگران ساختمانی، مربیان و معلمان تربیت بدنی، کشاورزان، پستچی ها. حتی افرادی که راننده هستند، باید به اندازه کافی سرمایه گذاری کنند و عینک آفتابی با کیفیت بالا داشته باشند.

• هر کسی که داروهایی را مصرف می کند که حساسیت خورشید را افزایش می دهد. بعضی از نسخه ها بدن شما را به اشعه UV حساس تر می کند. این داروها عبارتند از: تتراسایکلین (آنتی بیوتیک)، داروهای سولفا و بسیاری از قرص های کنترل بارداری. اگر مطمئن نیستید که آیا نسخه های شما با این عوارض جانبی بالقوه همراه هستند یا نه، از پزشک یا متخصص چشم خود سوال کنید.

در نهایت، مهم نیست که چه کسی هستید، حداقل باید یک عینک آفتابی داشته باشید، و هر زمان که بیرون هستید، باید عادت داشته باشید که آنها را بر چشم خود قرار دهید. 

مولف: آرزو محب

کد: 50017281

زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 08:30 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 412

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.