تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش دوم

چگونگی انتخاب عینک مناسب – بخش دوم

خطوط فریم


یکی از ویژگی های فریم این است که با تکرار خطوط باعث تاکید بر خطوط صورت می شود و در این شرایط می تواند بر صورت فرد، تاثیر مثبت و یا منفی بگذارد. قسمت بالایی فریم باید به گونه ای باشد که شبیه ابرو های فرد به نظر بیاید. قسمت پایینی فریم نیز باید از خطوط گونه و فک پیروی نماید. به این نکات باید توجه داشت، وگرنه آهنگ چهره از بین می رود.
مردان طاس می توانند از فریم هایی استفاده کنند که قسمت بالای فریم در ناحیه ابرو مستقیم باشد. زیرا قسمت بالایی باعث می شود پیشانی پوشانده شود. در واقع باعث کاهش ارتفاع پیشانی می شود. اشخاص مسن که دارای صورت افتاده هستند، می تواندد از ویژگی بالا برنده قسمت پایینی فریم به نحو احسن بهره ببرند.
ممکن است فریم هایی وجود داشته باشند که قسمت پایینی آن ها از قسمت بالایی آن ها بیشتر توجه را جلب می کنند. این فریم ها باعث می شود چین هایی که در صورت افراد مسن وجود دارند، کم تر به نظر برسند. همچنین این فریم ها باعث می شوند چین های زیر فریم دیگر جلب توجه نکنند. این ها همه از خصوصیات فریمی است که ناحیه پایینی آن از قسمت بالایی آن ضخیم تر است.


رنگ مو


اگر دارای موی سفید رنگی هستید، سعی کنید فریمی را انتخاب کنید که رنگ آن آبی و یا قرمز کم رنگ است.
اگر مو های فردی ضخیم و تیره باشد، می تواند فریم های تیره تر را برگزیند. ولی کسانی که موهای نازک و تیره دارند، می توانند از فریم های ظریف استفاده کرده و رنگ روشن آن ها را انتخاب نمایند. اگر همین فرد از عینک تیره استفاده کند، ممکن است بسیار جلب توجه کرده و صورت او را نا متوازن نشان دهد. 
یکسری افراد ممکن است به فریم های فلزی تمایل نشان دهند. اگر موی آن ها، قهوه ای، قرمز و یا بلوند است، می توانند از فریم های طلایی رنگ استفاده نمایند. همچنین افرادی که موی سفید رنگ دارند، فریم نقره ای برای آن ها بسیار مناسب است. افراد با رنگ موی تیره یا مشکی، توانایی استفاده از هر رنگی را دارند. 
اگر شخصی در اوایل میانسالی سن خود باشد، در صورت داشتن مو های سفید اگر از فریم های نقره ای رنگ استفاده کنند، آن ها را مسن تر نشان می دهند. بنابراین این دسته از افراد باید از فریم های تیره بهره ببرند.


چشمان با PD کم یا زیاد


ممکن است در افرادی چشمان آن ها نسبت به پهنای صورت به یکدیگر نزدیک باشند. در این صورت فریم مناسب فریمی است که باعث جلب توجه کمتری به قسمت مرکزی فریم می شود. در این موارد، استفاده از فریم های با پل بی رنگ و تمپورال عالی است. با این کار توجه شخص نظاره کننده به سمت نواحی تمپورال جلب می شود.
اما برای عکس این مطلب نیز می توان راه حلی جویا شد. اگر چشمان فرد فاصله زیادی داشته باشند، می توان از فریم هایی استفاده کرد که دارای پل بینی تیره هستند و کمی پایین تر جای گیری می کنند. 


ضخامت فریم


زمانی از رنگ های روشن تر استفاده می کنیم که ظرافت و اندازه صورت، کم تر و کوچک تر باشد. همچنین عکس این قضیه نیز صادق است. یعنی در صورتی که صورت، بزرگ تر و زمخت تر باشد، باید از رنگ های تیره بهره گرفت. برای صورت های جدی و ضخیم، باید از فریم های ضخیم استفاده کرد. همچنین برای صورت های لطیف و ظریف، استفاده از فریم های نازک بسیار مناسب می باشد.
کودکان و بانوانی که دارای صورت های ضخیم هستند، می توانند با فریم های نازک و ظریف به زیبایی بیشتری برسند. اما اگر رنگ پوست آن ها تیره باشد یا صورت درشت تری داشته باشند، این نوع فریم برای آن ها مناسب نیست. اگر بین فریم درشت و ظریف تردید دارید، فریم ظریف تر را انتخاب نمایید. زیرا برای صورت شما مناسب تر است.


صورت های بیضی


صورت های بیضی از جمله آن هایی هستند که می توانند هر نوع فریمی را برای صورت خود انتخاب نمایند. این افراد می توانند از فریمی استفاده کنند که از پهن ترین قسمت صورت آن ها، کمی پهن تر باشد. فریم های بیش از حد باریک و یا بیش از حد پهن باعث می شوند تعادل صورت به هم بخورد و زیبایی را تحت تاثیر منفی قرار دهد.


صورت های مستطیلی


برای این نوع صورت ها، فریم باید پهن باشد و دسته آن پایین تر متصل شده باشد. همچنین رنگ فریم به صورت یکنواخت باشد. اگر دسته فریم بالا تر قرار بگیرد، صورت فرد را بسیار کشیده نشان خواهد داد. اگر دسته فریم پایین تر قرار بگیرد، میزان کشیدگی صورت بسیار کم تر خواهد شد. یکسری فریم ها به نام نخ نایلونی معروفند. هر چقدر که قسمت بالایی آن ها تیره تر باشد، باعث می شود صورت فرد کشیده تر به نظر برسد. 


صورت های گرد


در این گونه موارد بهتر است فریم باریک و زاویه دار باشد. همچنین دسته های آن بالا تر قرار داشته باشد. اگر پل عینک باریک و شفاف باشد، باعث درشت تر دیده شدن چشم ها می شود.


صورت مثلثی با قاعده بالا


برای این گونه صورت ها، بهترین فریم ها فلزی نازک یا ریملس با رنگ روشن می باشند. با توجه به این که صورت بانوان بسیار ظریف است، این فریم باعث می شود ظرافت صورت آن ها بیشتر شود. پس سعی کنید فریم ظریفی را انتخاب کنید.


صورت مثلثی با قاعده پایین


اگر دارای چنین صورتی هستید، تنها با استفاده از عینک می توانید تعادل صورت خود را فراهم نمایید. در این موارد بهتر است اندازه پهنای فریم با پهنای فک برابر باشد. در این گونه موارد بهتر است فریم بیضی و یا مربعی را انتخاب نمایید. فریم مستطیلی باعث تاکید بیشتر بر روی خط چانه می شود.
 

مولف: ف.ب

کد: 50018736

زمان انتشار: چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ

منبع: www.idealoptic.ir

تعداد نمایش: 249

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.