تلفن تماس :02188976617

عینک طبی و عینک آفتابی

گالری عینک ایده آل

7 دلیل که چرا باید بیشتر از عینک آفتابی استفاده کنید

7 دلیل که چرا باید بیشتر از عینک آفتابی استفاده کنید

 

چرا عینک آفتابی می زنید؟ طبق یک نظرسنجی سال 2012، نزدیک به 90 درصد از مردم بر این باورند که محافظت از چشم آنها کلیدی برای سلامتی عمومی است. اما اکثر افرادی که عینک آفتابی ایتفاده میکنند این کار را فقط برای کاهش شدت نور خورشید می کنند.

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا شما باید عینک آفتابی استفاده کنید، به ویژه هنگامی که از تابستان در حال لذت بردن از فضای خارج از منزل هستید. ادامه متن را بخوانید و من به شما بیشتر در مورد اینکه چرا باید به یاد داشته باشید که حتما عینک آفتابی بزنید را شرح خواهم داد.

 

جلوگیری ازمشکلات سلامت ناشی از نور خورشید

 

چشمان ما حساس هستند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند منجر به انواع بیماری ها شود. برخی از آنها فقط کمی همراه با درد و اذیت کننده هستند، بعضی دیگر می توانند به طور جدی کشنده باشند. اما داشتن یک عینک آفتابی با کیفیت بالا میتواند به شما کمک کند تا چشمانتان را از اشعه های زیان بار خورشید محافظت کنید.

اجازه دهید با این موضوع شروع کنیم که من به چه چیزی عینک "با کیفیت" میگویم. هنگام انتخاب عینک آفتابی، با جستجوی عینک های آفتابی با حفاظت 100٪ UVA و UVB شروع کنید. این مشخصه حفاظت کامل را در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید فراهم می کند. عینک آفتابی پولاروید می تواند تشعشع تاشی از نور را کاهش دهد. همچنین دنبال عینک آفتابی باشید که به طور کامل چشم شما را پوشش می دهد.

اکنون اجازه دهید به بیماری ها و عواقب بهداشتی نگاهی بندازیم که عینک آفتابی می تواند در مقابل آن از شما محافظت کند.

 

سرطان پوست

پوست اطراف چشمها، از جمله پلک ها، بسیار حساس به نور خورشید است. و نزدیک به 10٪ از سرطان های پوست در نزدیکی چشم یافت می شود. استفاده از عینک آفتابی محافظ UV با لنزهای بزرگ می تواند نه تنها از چشمان شما محافظت کند، بلکه پوست شما را نیز محافظت می کند.

آب مروارید و گلوکوم

آب مروارید مناطق ابری در لنز چشم است. طبق گفته بنیاد تحقیقات گلوکوما، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت و طولانی مدت اشعه UV در خورشید در ابتلا آب مروارید نقش دارد. قرار گرفتن در معرض UV نیز ممکن است علائم گلوکوما را بدتر کند، که یکی دیگر از بیماری های جدی چشم است که می تواند منجر به کوری شود. عینک آفتابی با حفاظت کامل UV می تواند به کاهش خطر ابتلا به آب مروارید و یا کاهش عوارض گلوکوم کمک کند.

دژنراسیون ماکولا

دژنراسیون ماکولا وضعیتی است که بخشی از شبکیه، به نام ماکولا، معیوب می شود و باعث اختلال بینایی و در بسیاری موارد، نابینایی می شود. نوع خاصی از اشعه ماوراء بنفش می تواند این روند را سرعت بخشد، بنابراین استفاده از عینک آفتابی ممکن است به شما کمک کند.

ناخنک چشمی

پتريگيوم یا ناخنک پدید آمدن زائده ای در چشم است. این مشکل معمولا جدی نیست، اما می تواند دردناک و مزاحم باشد. قطره های چشم، استروئیدها و جراحی (در موارد پیشرفته) متداول ترین درمان ها برای این بیماری هستند.

اما بهترین درمان، البته، پیشگیری است. پزشکان عینک آفتابی با پوشش کامل و با حفاظت UV، به ویژه در روزهای ابری، زمانی که خورشید قابل مشاهده نیست اما اشعه های UV اش هنوز می تواند به چشم آسیب برساند را توصیه می کنند.

حفاظت از عناصر خارجی

خورشید تنها چیزی است که می تواند به چشم شما آسیب برساند. زمان حضور در خارج از منزل، شما در خطر آسیب ناشی از شن و ماسه، گرد و غبار، باد و حتی برف هستید.

برف

شما ممکن است تعجب کنید که می دانید صرف زمان در برف می تواند به چشم شما بسیار آسیب برساند. برف 80 درصد از اشعه ماوراء بنفش دریافتی از خورشید بازتاب میدهد و می تواند مشکلی را به نام کوری برف ایجاد کند که در آن تشعشع نور خورشید قرنیه را می سوزاند.

در حال اسکی کردن، صعود از کوه های برفی یا گذراندن وقت در برف (در هر زمان سال)، حتما ازعینک آفتابی باید استفاده کنید. با توجه به ماهیت بازتاب از برف اطمینان حاصل کنید که آنها قسمت پایین چشم شما را هم به خوبی پوشش میدهند و محافظت میکنند.

 

شن

ورود شن و ماسه در چشم شما می تواند بسیار دردناک و خطرناک باشد. دانه های کوچک شن و ماسه واقعا می توانند چشم شما را خراشیده و آسیب دائمی ایجاد کنند. عینک های آفتابی که به طور کامل چشم شما را پوشش می دهند یک راه عالی برای حفظات در برابر ورود شن و ماسه است.

 

باد و گرد و خاک

صرف زمان زیادی در مناطق بادی و گرد و غبار ممکن است باعث تحریک چشمان شما شود. باز هم بهترین راه برای محافظت از خودتان این است که با استفاده از عینک های آفتابی که چشم شما را از عناصر محافظت می کنند بپوشانید.

 

تقویت فرآیند بهبود و ریکاوری

 

اگر لیزیک یا PRK برای اصلاح بینایی خود داشته اید، باید حتما از عینک آفتابی استفاده کنید. ممکن است پزشک شما به شما توصیه کند بالافاصله بعد از عمل از عینک آفتابی استفاده کنید، اما ادامه استفاده از عینک های آفتابی می تواند از چشمان شما در حین فرآیند بازیابی کامل بیناییتن محافظت کند.

جراحی های اصلاح دید معمولا ساده هستند، اما با مراقبت های پس از جراحی نامناسب، ممکن است عوارض ایجاد شود. با توجه به دستورات پزشک خود و پوشیدن عینک آفتابی، آنها را از بین ببرید تا از بینایی تازه بازسازی شده خود محافظت کنید.

اگر عمل جراحی آب مروارید، جراحی پلک یا عمل دیگری برای تصحیح دید خود داشته باشید، با استاده ی از عینک آفتابی منتفع خواهید شد. از پزشک خود نظرات و پیشنهادهایش را در این باره جویا شوید.

بینایی بهتری در بیرون از منزل خواهید داشت و از فضای باز لذت خواهید برد

به همان اندازه که حفاظت از سلامتی شما مهم است، دلایل بیشتری برای پوشیدن عینک های آفتابی وجود دارد. اگر وقت خود را در خارج از منزل صرف میکنید، واقعا از مزایای داشتن عینک آفتابی بهره خواهید برد.

به این مقایسه، با با عدسی پولاروید در پایین تصویر و عدسی غیر پولاروید در بالای تصویر نگاه کنید. با عدسی پولاروید تصویر واضح تر، بدون تلالو نور و با رنگ و کنترسات بهتری است:

اگر از ماهیگیری یا گذراندن وقت در آب لذت میبرید، با عینک آفتابی مناسب، شما قادر خواهید بود با عبور از انعکاس مزاحم نور از آب متوجه حضور ماهی ها و زندگی آبزیانی شوید که قبل از آن از حضرشان خبر نداشتید!

 

سردرد و میگرن کمتر

نور درخشان خورشید می تواند باعث میگرن و سردرد های بد شود. استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش تکرار و شدت این وقایع دردناک کمک کند. حتی اگر شما دچار سردرد یا میگرن نشوید، استفاده از عینک های آفتابی هنگامی که در خورشید می تواند به کاهش کشیدگی و خستگی چشم کمک کند، و به این ترتیب که شما راحت تر خواهید بود و از زمان خود در فضای باز بیشتر لذت خواهید برد.

رانندگی ایمن تر


آیا عینک آفتابی به هنگام رانندگی در باران کمک می کند؟ این مسئله به شدت مورد بحث قرار گرفته است، اما به نظر می رسد که باران های سبک، در طول روز، عینک آفتابی مناسب می تواند بینایی شما را بهبود بخشد و به شما در رانندگی ایمن تر کمک کند. و البته هنگام رانندگی در نور خورشید روشن، عینک آفتابی می تواند به شما کمک کند که بهتر و راحت تر رانندگی کنید. فقط هنگام رانندگی در شب، از استفاده از عینک آفتابی خودداری کنید زیرا توصیه نمیشود و ایمن نیست.

 

عینک آفتابی شیک است!

و اما دلیل سرگرم کننده! عینک آفتابی در بسیاری از رنگ ها، اشکال و سبک ها وجود دارد و مطمئنا (حداقل!) یک نوع از آن رت دوست خواهید داشت. شما حتی می توانید عینک آفتابی مختلف برای فعالیت های مختلف داشته باشید و یا عینک آفتابی خود را با لباس های مختلف خود ست کنید!

یکی از چیزهای مورد علاقه من این است که عینک آفتابی من به کلاه خورشیدی محافظ من بیاید. به این ترتیب من از اشعه های خورشید محافظت بیشتری می کنم و همیشه راحت هستم، در عین حال که پوشش شیکی هم دارم.

مهم نیست که به دنبال چه نوع تیپی هستید، مدرن یا کلاسیک،، همواره نوعی عینک آفتابی وجود دارد که شما را خوش تیپ تر میکند و احساس خوبی به شما میدهد

 

شما عالی به نظر خواهید رسید و در عین حال از خود محافظت میکنید.

خب،اینها هفت دلیلی بود که شما باید بیشتر از عینک آفتابی استفاده کنید. نه تنها از سلامت چشمانتان محافظت میکنید، بلکه از فضای باز لذت بیشتری میبرید و حتی خوشتیپ تر میشوید!

مولف: آرزو محب

کد: 50017423

زمان انتشار: جمعه 4 آبان 1397 08:30 ب.ظ

منبع: Ideal Optic

تعداد نمایش: 301

اطلاعات تماس


آدرس :تهران میدان فاطمی میدان گلها خیابان کاج شمالی پلاک 134/1
تلفن : 02188976617
پست الکترونیکی (ایمیل) : idealoptic1@gmail.com
 

تمامی حقوق محفوظ است و استفاده از محتوا تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.